Poślizg kontrolowany
Poślizgu kół nie da się zupełnie wyeliminować. Od tego zależy jednak w dużym stopniu uciąg ciągnika. Dlatego też należy go zmniejszać, umiejętnie eksploatując maszyny lub stosując inne rozwiązania.

Uproszczenia – powód do dyskusji
Istnieją różne opinie na temat uprawy roślin rolniczych w uproszczonych systemach. Najlepszym przykładem jest dyskusja, jaka toczyła się w naszej redakcji.

Warto zaprawiać
Wysiew zaprawionego materiału siewnego jest podstawowym elementem ochrony zbóż jarych przed chorobami grzybowymi.

Traktor do wszystkiego
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. A prawdziwych sprzymierzeńców nowoczesnych gospodarstw przy pracach w obejściu. Uniwersalność i funkcjonalność to najważniejsze cechy ciągnika przeznaczonego do realizacji codziennych zadań w gospodarstwie.

 Akcja kalibracja
Aby dobrze zasiać, potrzebny jest sprawny i prawidłowo ustawiony siewnik. Podpowiadamy, jak należy przygotować siewnik mechaniczny do pracy. 

USG, a czemu nie?
Jedną z najbardziej pożądanych informacji dla hodowcy świń jest potwierdzenie, że locha została skutecznie pokryta.

Pasza z toksynami jest niebezpieczna!

Wystarczy, że zwiększy się wilgotność i temperatura, a na uszkodzonych lub wcześniej zarażonych ziarnach bujnie rozwiną się grzyby. Produkują one mikotoksyny, które są ogromnym zagrożeniem dla zwierząt. Pasza z toksynami jest niebezpieczna! Wystarczy, że zwiększy się wilgotność i temperatura, a na uszkodzonych lub wcześniej zarażonych ziarnach bujnie rozwiną się grzyby. Produkują one mikotoksyny, które są ogromnym zagrożeniem dla zwierząt.

Podobał się artykuł? Podziel się!