Jak informuje Grupa PKM Duda - ogłoszona pod koniec lipca br. nowa strategia Grupy PKM Duda na lata 2015 – 2019 zakłada m.in. rozwój segmentu surowcowego i zwiększenie uboju we własnych zakładach produkcyjnych o 25 proc. Zarząd PKM Duda S.A. zrobił pierwszy krok w kierunku realizacji tych planów. Zrealizował transakcję zakupu 100 proc. udziałów spółki Agro Provimi Sp. z o.o. od Cargill Poland sp. z o.o. Agro Provimi to firma działająca w obszarze produkcji trzody chlewnej, uprawy zbóż oraz chowu bydła mięsnego. Dysponuje blisko 2000 ha ziemi, z której 670 ha to jej własność, a 1330 ha ziemia wydzierżawiona.

- Nasza strategia opiera się na dwóch silnych nogach: rozwoju segmentu produkcyjnego i dystrybucyjnego. Stawiamy zarówno na rozwój organiczny, jak też w drodze fuzji i przejęć. Ogłoszona transakcja to inwestycja w rozwój naszych mocy produkcyjnych i istotne wzmocnienie kluczowego segmentu działalności. Dzięki przejęciu Agro Provimi zwiększymy potencjał produkcyjny o ok. 30 tys. sztuk żywca wieprzowego, czyli ok. 20 proc. w stosunku do obecnych możliwości – powiedział Dariusz Formela, Prezes Zarządu PKM Duda S.A.

Firma podkreśla w swoim komunikacie, że po włączeniu spółki Agro Provimi do Grupy PKM Duda, łączny potencjał produkcyjny w zakresie hodowli trzody chlewnej będzie opierał się na blisko 9 tys. sztuk macior, dających roczną produkcję warchlaka na poziomie ponad 210 tys. sztuk. W efekcie liczba tuczników wyhodowanych we własnych fermach wzrośnie do 170 tys. sztuk. Dodatkową korzyścią z przejęcia jest również istotny wzrost zaplecza gruntów rolnych do poziomu ponad 4800 ha.

Wraz z zakupem Agro Provimi Grupa PKM Duda rozpocznie też działalność w nowym segmencie hodowli bydła mięsnego w oparciu o wysokiej klasy stado (rasa Limusine) liczące na chwilę obecną ponad 2 tys. sztuk.

Transakcja przejęcia Agro Provimi została sfinansowana kredytem inwestycyjnym w wysokości 25,3 mln zł i środkami własnymi PKM Duda (2,8 mln zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!