PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Inspekcja Weterynaryjna nie doczekała się podwyżek pensji

Inspekcja Weterynaryjna nie doczekała się podwyżek pensji Lekarze weterynarii po raz kolejny przypominają o niskich zarobkach pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. fot. fotolia

Porozumienie Wielkopolskie, które reprezentuje środowisko weterynaryjne, pisze w liście do Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o braku zainteresowania tragiczną sytuacją finansową w krajowej weterynarii.Lekarze weterynarii po raz kolejny przypominają o niskich zarobkach pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Główny problem dotyczy pogarszającej się od wielu lat sytuacji materialnej, braku waloryzacji pensji przez ostatnie osiem lat i spadku dochodów o 30 proc. Lekarze chcą wyrównania pensji do poziomu porównywalnych w innych inspekcjach państwowych takich jak prokuratura, sądownictwo czy leśnictwo.

Nieatrakcyjne warunki współpracy są głównym powodem odchodzenia z pracy w Inspekcji Weterynaryjnej.

Porozumienie Wielkopolskie z przykrością również stwierdza, że już po raz kolejny zaprasza ministra rolnictwa do rozmowy, nie otrzymując przy tym ani odpowiedzi, ani propozycji spotkania.

W liście czytamy również, że niedoszacowanie pracy Inspekcji w ramach nadzoru nad eksportem żywności, ma niekorzystny wpływ na utrzymanie jakości produktów i zagraża przyszłemu utrzymaniu rynków eksportowych.

Porozumienie Wielkopolskie powstało 26 czerwca 2015 r. w Wolsztynie podczas spotkania środowiska weterynaryjnego. W jego skład wchodzą:

- Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna

- Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii Inspekcji Weterynaryjnej

- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Wolnej Praktyki „Medicus Veterinarius”

- Sekcja Krajowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Weterynarii

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

 • Marian 2016-04-04 10:54:21
  W ośrodkach doradztwa rolniczego to dopiero są niskie wynagrodzenia. Ale cóż, chyba dla budżetu są inne, ważniejsze potrzeby ????
 • M 2016-03-24 18:46:58
  Akurat pracownicy inspekcji weterynaryjnej mogą pomarzyć o zarobkach 3000netto, ja w małopolsce mam ledwo 1500 netto.
 • OBSERWATOR 2016-03-24 18:22:06
  Do Polski wożą z zachodu co tylko chcą , a inspekcja nic w tej sprawie nie czyni . Wi,,,,ec po co podwyżki skoro nie przerabiają się.Tyle starego magazynowego ścierwa wieżdza do Polski codziennie do zakładów mięsnych aż strach ,ale oczywiście oky ,inspekcja nieb reaguje bo wędliniarze jej płacą !!!!
 • O uczciwość proszę 2016-03-24 16:32:04
  A jakie to są zarobki ? 2500 netto czy 3000 netto ? Tak to można żyć. Zapraszam do kuchni za 1400 , gdzie o mało po głowie garnkiem nie dostaniesz bo czy aby na pewno konsumentowi będzie smakowało ????
 • Inspektor 2016-03-24 15:07:20
  "rolniku", zanim zaczniesz mędrkować, rozróżnij lekarzy wolnej praktyki, od lekarzy inspekcyjnych.
 • rolnik 2016-03-24 14:42:03
  a za co im te podwyżki? Sprzedają weterynarze chińskie leki bez recepty, na antybiotykach przebitka ponad 100% i jeszcze im mało, a rolnikowi kto da podwyżkę? Gdyby oni byli ludźmi to ktoś by to dostrzegł i jak by się należało to by dostali.
 • Derkacz 2016-03-23 14:31:26
  tak, zarobki lecą wszystkim, zboża coraz tańsze, świnie, krowy i mleko. Wszystko idzie na przeceny. W takich przypadkach zostaje albo bankructwo firmy albo głosowanie -nogami. Innej drogi nie ma.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!