PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Jurgiel: Polscy rolnicy nie powinni być dyskryminowani w Unii Europejskiej

Jurgiel: Polscy rolnicy nie powinni być dyskryminowani w Unii Europejskiej Fot. MP

Polscy rolnicy nie powinni być dyskryminowani w UE, np. poprzez niższe dopłaty. Skoro Unia Europejska wkracza nam w ochronę demokracji, to niech zacznie przestrzegać pewnych zasad prawa równej konkurencji - powiedział w środę minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.- Po 2020 r. ja jako minister nie widzę możliwości, byśmy mieli mniejsze dopłaty. Dlatego, że to jest łamanie Traktatu z Lizbony, odpowiednich artykułów, dyskryminacja ze względu na narodowość, ze względu na położenie. Tak nie powinno być. Skoro Unia Europejska wkracza nam w ochronę demokracji, to niech zacznie też przestrzegać pewne zasady prawa równej konkurencji. (...) Nasz rolnik, producent nie może być dyskryminowany np. dopłatami - powiedział Jurgiel dziennikarzom.

Pytany, czy po 2020 r. polskie rolnictwo byłoby w stanie konkurować bez unijnych dopłat, odpowiedział: - Myślę, że bardzo ciężko. Dopłaty stanowią znaczną część dochodu, kosztów - 70-80 proc. W momencie otwarcia rynków amerykańskiego (USA) i Ameryki Południowej, Brazylii i Argentyny, ta konkurencja byłaby bardzo utrudniona - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (18)

 • Stanisław Skoczylas 2016-05-30 18:55:11
  To od czego Ty baranie podlaski jesteś, jedx do Brukseli z tym twoimi wiceministrami od 7 bolesci i wal w Hogana , jak w bęben to bedzie wtedy dobrze. A nie siedzi na Wspolnej i zbijasz bąki.. Babckiego, Zarudzkiego, albo Ta Lech gnaj do roboty, niech walcza o polskieo rolnika jak Izdebski opod Iganiami
 • Eugeniusz Szczerzuja 2016-05-30 11:47:03
  Przecież nim Jurgiel został ministrem w rzadzie Kaczynskiego, no przecież nie w rządzie szydło, to był na spotkaniu w Miedzyzdrojach u Artura Balazsa, na ktorym był Hogan i HOgan mu tam wszystko bardzo dokladnie wyjasnił Na tym spotkaniu zreszta był takze Sawicki, Buzek, Zagórski, a nawet niezalezny redaktor Ziemiec, ktory robił tam za konferansjera. NA spotkaniu by takze Pawełek Wojcieszak , mąz swojej zonu Jakoniuk Wojciszak, ktory robi Łaske kazdemy ministrowi i za to robienie Łaski nikt n nigdy nie zwolnik Pawełka Wojcieszaka z zawody drukarza z roboty w ARIMR.A mało tego Wojcieszak dostał fuchę w w balazsowej Fundacji na rzecz Rozwoju wsi Polskiej i zasada w niej jako członek (przepraszam) za brzydkie słowo ) zarządu.
 • robol 2016-05-27 16:16:32
  Jeżeli rolnik polski ma mieć takie same dopłaty jak rolnik niemiecki to co ma powiedzieć robotnik polski który na te dopłaty polskiego rolnika.....pracuje.Pan minister Jurgiel dobrze zarabia to i dobrze mu się mówi o cudzych pieniądzach
 • mowie jak bedzie 2016-05-27 15:56:52
  Szanowny Panie Ministrze,

  po roku 2020 Polska nie bedzie otrzymywac zadnych doplat rolniczych

 • Ogrodnik 2016-05-27 15:34:00
  Jurgielu! Poproś premierkę by głośniej nakrzyczała na UE to w Brukseli się wystraszą o dadzą polskiemu rolnikowi więcej Euro za każde wyjście za stodołę. A czy suwerenny kraj potrzebuje finansowego wsparcia od rozpadającej się UE ???
 • RR 2016-05-27 08:30:04
  Przecież ostatnio jak Hogan był w Polsce to przecież wytłumaczył Mu(K.J.) jak to jest z dopłatami, a on znowu swoje. Na farmerze był nawet szczegółowy artykuł z tego spotkania.
 • Lewar 2016-05-26 13:24:05
  Bezpartyjny baw się dobrze w,, bycie chłopem " jakoś świat sobie poradzi z tym problemem że nie Potrafisz zorganizować sobie miejsca pracy datowanego od 12 lat przez UE i ciągle masz za mało czasu żeby żyć pozdro 300 i}:) idę bo wekend czas na łódkę i rybki
 • gość 2016-05-26 13:05:22
  Brawo bezpartyjny, popieram w 100%, dodam tylko ze nie 10h/dobę, ale dobrze jak możesz odpocząć 10h/dobę. Pozdrawiam
 • bezpartyjny 2016-05-26 11:25:54
  Lewar, synku, wróć do podstawówki, bo prostego zdania w sensowny sposób sklecić nie potrafisz.
  Nick masz adekwatny, bo szpadel i łom to twoje atrybuty.Gdybyś miał choć krztynę oliwki w pale,wiedział byś, że nie mam umowy, ani pracodawcy, dlatego w d, mam ZUS,PIT, ciebie i miastowego.
 • Lewar 2016-05-26 10:41:29
  Bezpartyjne chłopaku!!! Jaką masz umowę z pracodawcą takie masz przywileje!!! To że w twoim anusie nie ma już wjecej miejsca na kolejne faulu sy to nie nasza wina!!! Rób to co umiesz i nie narzekaj bo to Ty kreujemy swoje życie nie Bruksela czy warszawka pozdro 300 https://www.rt.com/politics/344287-russian-far-east-region-allocates/ }:)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.119.26
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!