Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych regionach zostaną zaproszeni do udziału (koszty uczestnictwa pokrywa Alltech) w Alltech Young Scientist Discovery Week podczas konferencji ONE: The Alltech Ideas Conference w Lexington, Kentucky, USA. Najbystrzejsze umysły będą walczyć o pełen staż magisterski (studenci) lub doktorancki (absolwenci) oraz nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 5000 USD i 10 000 USD.

Ostatnia edycja w 12 letniej historii programu AYS zgromadziła 200 nominowanych studentów znajdujących się pod opieką 144 profesorów ze 117 najlepszych na świecie uczelni z 42 państw.

Richard Lally, absolwent Institute of Technology w Carlow w Irlandii, wygrał w kategorii absolwentów dzięki pracy na temat stymulacji wzrostu roślin. Lally zgarnął nagrodę w wysokości 10 000 USD oraz dwuletni płatny staż doktorancki w Alltech.

„To było jedno z najwspanialszych i najbardziej emocjonujących wydarzeń w moim życiu oraz, jak do tej pory, moje największe osiągnięcie”, powiedział Lally. „Mam nadzieję, że moje badania przyczynią się do lepszego poznania bakterii stymulujących wzrost oraz ich roli w zrównoważonym rolnictwie”.

Rejestracja do edycji konkursu w 2017 r. jest otwarta do 31 października 2016 r.

Więcej na ten temat dowiesz się na Alltech.com/poland

 

Podobał się artykuł? Podziel się!