Czempionat w Kętrzynie jest największą imprezą tego rodzaju  w Polsce  i jedną z największych w Europie. Do oceny wystawiono ponad 80 koni w dwóch grupach wiekowych: rocznych i dwu letnich, w rasach: Polski Koń Zimnokrwisty, Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim i typie Sokólskim, Arden Polski.

Organizatorzy zapewnili bardzo atrakcyjny program dla publiczności, hodowców i sympatyków koni ras zimnokrwistych. Oprócz tradycyjnej Prezentacji Ras i Zaprzęgów przedstawiono Kadryl Sulek, Kadryl w Siodle, zawody w przeciąganiu liny „Konie kontra Publiczność”, zawody w powożeniu Końmi Zimnokrwistymi, oraz słynną Poręcz Ogierów Zimnokrwistych. Poręcz to jednoczesna prezentacja piętnastu ogierów, z których każdy waży około jednej tony.

Swoje osiągnięcia hodowlane prezentowała również Stadnina Koni „Nowe Jankowice” sp. z o.o., nad którą ANR sprawuje nadzór właścicielski. Tak jak w poprzednich latach stadnina zdobyła tytuły czempionów i wice czempionów, potwierdzając tym samym swoje ogromne zasługi dla hodowli Polskiego Konia Zimnokrwistego w Polsce.

Tytuły zdobyły:

Ogier Lider – czempiona w grupie dwuletnich ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty i super czempiona wystawy,

Klacz Bosalla – czempionki w grupie rocznych klaczy rasy Polski Koń Zimnokrwisty,

Ogier Imedor– wice czempiona w grupie rocznych ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty,

Klacz Ila – wice czempionki w grupie dwuletnich klaczy rasy Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim,

Ogier Lawelen – czempiona w grupie rocznych ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim,

Ogier Bosmin – czempiona w grupie dwuletnich ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty w typie Sztumskim, Najlepszy Ogier Sztumski  Wystawy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!