PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nie będzie wotum nieufności wobec ministra Jurgiela

Nie będzie wotum nieufności wobec ministra Jurgiela Minister Krzysztof Jurgiel; fot. EFRWP

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 20-07-2017 10:45

Tagi:

Sami wnioskujący o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Jurgiela opowiedzieli się dziś przeciwko rozpatrywaniu ich wniosku przez Sejm.Nie pomogło 10 minut przerwy – posłowie PSL wcześniej wnioskujący o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra Jurgiela uznali, że atmosfera w Sejmie jest na tyle gorąca, że nie pozwala na debatę o rolnictwie.

Więcej: PSL wycofa wniosek o wotum nieufności dla Jurgiela?

Pomimo że zarządzono w końcu żądaną przez nich przerwę w obradach Sejmu, posłowie PSL nie stracili przekonania, że debata nad ich wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Jurgiela jest bezcelowa. Przypomnijmy, że wcześniej nie uzasadnili też swojego wniosku podczas prac w sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przewodniczący klubów opozycyjnych zgłosili deklarację, że posłowie nie będą zakłócać obrad – poinformował wicemarszałek Terlecki po przerwie. Głos zabrał poseł Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak poinformował, złożył wniosek o nierozpatrywanie dziś wniosku o wotum nieufności wobec ministra Jurgiela. Jak dodał, nie zmienia oceny ministra i zbiera podpisy pod kolejnym wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Jurgiela. Zaapelował, aby minister Jurgiel wykorzystał czas, jaki otrzymał.

Głos zabrała premier Beata Szydło. Podziękowała za wycofanie wniosku o odwołanie ”najlepszego ministra, dzięki działaniom którego dobrze się dzieje na polskiej wsi”.

Jak mówiła premier, minister Jurgiel doprowadził do stabilizacji cen mleka i wieprzowiny, otwarcia kolejnych rynków i obrony polskiej ziemi. Przypomniała, że wiek emerytalny podwyższyło PO z PSL.

Wniosek o cofnięcie wniosku o wyrażenie wotum nieufności został poddany pod głosowanie. Za wycofaniem wniosku o wotum wypowiedziało się 363 posłów (w tym wszyscy posłowie głosujący z PSL, było ich 13), przeciw było 2 posłów, a 61 wstrzymało się od głosu (w tym było 55 posłów PO).

Obecnie obrady Sejmu toczą się bez przeszkód, atmosfera pozwala na realizację zaplanowanego porządku obrad.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • djp 2017-07-21 08:15:31
  Wszyscy tyrani w przeszłości wiedzieli, że najlepiej rządzi się niewykształconym społeczeństwem. I czytając argumenty, że cenę mleka zawdzięczamy ministrowi rolnictwa, albo że rząd ma sukcesy bo PKB jest wysokie, nietrudno dojść do wniosku, że z wykształceniem polaków nie jest najlepiej. A te "argumenty" brzmią mniej więcej tak jakby powiedzieć, że żarówki nam ładnie świecą, bo prąd jest z poświęconej elektrowni. I jak tu się dziwić rządzącym, którzy za wszelką cenę chcą zmienić edukację?
 • Podatnik 2017-07-20 16:27:21
  Moze i dobrze dzieje się na wsi ale tragicznie w mieście
 • F1 2017-07-20 15:36:35
  Madry czlowiek doskonale wie ze ceny skupu produktów rolnych nie ustala minister rolnictwa tylko rynek. A nasz rynek krajowy jest kreowany przez zachodnia europe a rynek ue jest odzwierciedleniem rynku światowego... Jesli jest wiekszy popyt od podazy to mamy dobre ceny, jesli jest odwrotnie to robimy po kosztach i tyle..
 • ar 2017-07-20 14:44:27
  Psl dogadal sie z jurgielem? Stolki w ministerstwie ?
  Kopacz tez mówiła ze sawicki najlepszym ministrem jest.
  I h...
 • ekojajo 2017-07-20 11:48:45
  Mleko skupowane jest za 1,5 zł a przez 8 ostatnich lat za rządów PO/PSL było po 90 gr i dobre ceny skupu "mięsa " co by to nie znaczyło .Oto argumenty premier Szydło za ministrem Jurgielem :)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!