Niebawem worki popularnego w Anglii cukru Silver Spoon znikną z półek, a ich miejsce zajmie Tate & Lyle. Konkurencyjny cenowo cukier powstaje z trawy trzcinowej i będzie sprowadzany z kraju oddalonego od Anglii o 5 tysięcy mil. - To skandal - nie kryją oburzenia brytyjscy plantatorzy - Proszę sobie wyobrazić, że największy supermarket Tesco we wschodniej Anglii znajduje się... nieopodal głównej siedziby producenta cukru. Ciekawe, czy ten widok nie będzie ruszał sumienia kierownictwa? - zastanawia się Ted, jeden z rolników.

Brytyjscy farmerzy jeszcze nie wybrali formy protestu wobec polityki Tesco. Obawiają się, że ich problem prawdopodobnie przejdzie na Wyspach bez echa - W Anglii i tak niewielu mieszkańców wie o tym, że buraki cukrowe są uprawiane w naszym kraju - przyznaje Andy Newman. Inny rolnik gorzko zauważa n- Supermarkety ze względów marketingowych bardzo często mówią o tym, jak bardzo chcą wspierać brytyjską żywność i promować lokalne produkty. Jednak kiedy dochodzi do takich sytuacji jak ta, kierują się aspektem ekonomicznym.

Gary Skinner plantator buraków cukrowych uważa, że odpowiedź brytyjskich rolników i ich rodzin powinna być jedna: - Skoro Tesco swoją decyzją osłabia pozycję angielskiego rolnictwa, to my wszyscy, którzy na tym tracimy, też mamy prawo do wyboru. Supermarketów nie brakuje, po prostu wybierzemy ten, który sprzyja naszym interesom - zadeklarował rolnik.

Po wielu zapytaniach oraz zarzutach ze strony rolników, na popularnym komunikatorze pojawiło się oficjalne stanowisko Tesco: "Zdecydowaliśmy się na zmianę naszego dostawcy z Srebrna łyżeczka (Silver Spoon) na Tate & Lyle, ale nie oznacza to tego, że całkowicie rezygnujemy z produktów tej firmy. W naszej ofercie wciąż znajdują się słodziki Silver Spoon”.

 Producenci brytyjskiego cukru mają teraz wielki orzech do zgryzienia. Zastanawiają się gdzie sprzedadzą swój produkt...

Podobał się artykuł? Podziel się!