PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

OPZZ RIOR ogłasza powołanie nowej partii i poparcie dla Pawła Kukiza

OPZZ RIOR ogłasza powołanie nowej partii i poparcie dla Pawła Kukiza fot. farmer.pl

Powołanie nowej partii politycznej - Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej - i poparcie dla Pawła Kukiza w majowych wyborach prezydenckich ogłosił w niedzielę w Warszawie szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.Program partii przewiduje wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, rozliczenie prywatyzacji przeprowadzonej po 1989 r., równy dostęp do służby zdrowia, przywrócenie wieku emerytalnego 60-65 lat, odbudowę rynków zbytu na wschodzie i renegocjację traktatu akcesyjnego z UE.

- Bardzo dobitnie podkreślamy, (...) że będziemy żądali renegocjacji umów zawartych z Unią Europejską. Renegocjacja nie będzie tylko dotyczyła systemu dopłat bezpośrednich - mówił Izdebski na konferencji prasowej. - Na pewno nie będziemy się godzili, aby w którymkolwiek roku nastąpiła wolna sprzedaż polskiej ziemi. Jeżeli Unia na to nie wyrazi zgody, będzie to początek końca takiej Unii - dodał.

Izdebski w nowym ugrupowaniu będzie pełnił funkcję przewodniczącego. Trwa rejestracja partii, która zamierza wystartować w tegorocznych wyborach do parlamentu.

Szef OPZZ RIOR zaznaczył, że Ruch Społeczny jest otwarty na wszystkie grupy, nie tylko rolników. Zapewnił, że trwają już rozmowy z górnikami, ze związkiem zawodowym "Sierpień 80", a z przewodniczącym śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" Dominikiem Kolorzem rozmawia Paweł Kukiz. - Chodzi o to, by te organizacje ze środowisk górniczych i innych - nieważne, czy to jest Solidarność, czy OPZZ, czy inne - wszystkie te, które są typowo narodowe, propolskie, prosocjalne, prospołeczne, poszły w jednym ruchu - podkreślił Izdebski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

 • arszczecin 2015-05-02 14:04:51
  @lawa, tak się odcina że aż przybył na II zjazd OPZZ. Wideo w sieci
 • lawa 2015-05-02 12:51:50
  No i sprawdziło się ,na plecach rolników do koryta.A Paweł Kukiz odcina się od nich
 • prosty chłop bez wykształcenia w obesranych gumowcach 2015-04-28 09:29:45
  PObożne życzenia.
  Jednomandatowe okręgi wyborcze= odpartyjnienie, tak ? No to popatrzcie, jakich mamy senatorów.
  "Klany polityczne" chce pan Kukiz zwalczać, tak ? No to popatrzcie - kogo wprowadził do sejmiku dolnośląskiego

  http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,12373088,Sami_swoi_na_publicznym__490_tys__zarobil_rekordzista.html

  koalicja niedobitków z AWS, byłych działaczy PO, którzy przegrali wewnętrzne walki o władzę i sierot po Samoobronie.
 • rolnik 2015-04-27 13:22:23
  ceny pszenicy konsumpcyjnej południe Polski 650 zł/tona po zniwach 600 zł,zyto 400 zł kukurydza 450 zł/t
 • smoku 2015-04-27 12:19:59
  Jak dawniej niewyobrażalne wydawało się wyjście z UW i wpływów Moskwy tak samo teraz wydaje się niewyobrażalne wyjście z UE ale to jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście pokolenie obecnych polityków jest nadal nią zafascynowane i świetnie z tego żyje wiec będa do upadłego bronić swego ale reszta społeczeństwa wpadła z deszczu pod rynnę.
 • Rolnik 2015-04-27 11:55:45
  Nie wróżę powodzenia, bo przypomina to zawracanie Wisły kijem. Z procesami umiędzynarodowienia gospodarki zaszliśmy już tak daleko, że obrona naszych racji jest możliwa tylko środkami powszechnie praktykowanymi we Francji czy Niemczech. A jak widzimy tam nie powstają co pół roku nowe partie. Zainteresowani porządkowaniem życia nie wyczekują, że problemy rozwiąże za nich kto inny, tylko cały czas trwa praca u podstaw, dobór ludzi do różnych przedstawicielstw, no samo się tam też nic nie robi.
 • Bruno 2015-04-27 10:24:03
  hasła górnolotne ale ich realizacja może okazać się niewykonalna i to nie tylko ze względów finansowych ale także wymagało by to daleko idących zmian na arenie międzynarodowej. Na razie mało prawdopodobne aby partia RSRP uzyskała tak znaczące poparcie w zbliżających się wyborach.
 • Cześć kochani tu Sławomir. Jedziemyyy 2015-04-27 10:19:22
  Baju Baju będziem w raju.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.158.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!