Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie uczestniczył w Międzynarodowym Forum Rolniczym, w ramach którego weźmie udział w sesji "Rolnictwo, żywność i rozwój" i wygłosi przemówienie dotyczące roli sektora rolnego w rozwoju państwa.

Tego dnia odbędzie się również prezentacja i degustacja dwóch polskich produktów ze znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne: jabłek grójeckich (ChOG) i rogala świętomarcińskiego (ChOG). Są to produkty wpisane do europejskiego systemu produktów regionalnych i tradycyjnych najwyższej jakości.

Pomorze: promocja turystyki

Pomorskie hotele, gospodarstwa agroturystyczne, zabytki, atrakcje rozrywkowe i kulturalne, z których można korzystać przez cały rok, pokazane będą na EXPO 2015 podczas seminarium turystycznego w środę, 3 czerwca. Organizator seminarium, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, chce zaprezentować kompleksową ofertę całego regionu, nawiązując przy tym bezpośrednie relacje biznesowe. W spotkaniu udział wezmą włoscy touroperatorzy, agencje turystyczne, organizatorzy podróży, a także dziennikarze.

Pomorze: współpraca biznesowa

Pomorscy i włoscy przedsiębiorcy oraz inwestorzy wezmą udział w biznesowej giełdzie kooperacyjnej w czwartek, 4 czerwca. Podczas spotkania poświęconego potencjałowi gospodarczemu regionu przedstawiciele pomorskich firm będą mieli okazję, żeby w formule rozmów B2B dotrzeć do wiodących włoskich odbiorców z branż nowych technologii, budownictwa, a także gospodarki morskiej i logistyki. Dzień później w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie zaplanowano Pomorską Galę Biznesu.

Trójmiasto razem

Połączone siły Gdańska, Gdyni i Sopotu, partnerów Pomorskiego Tygodnia, zadbają o to, by przez siedem dni polski pawilon na EXPO 2015 dostarczał zwiedzającym ciekawych doznań. Gdańsk zaprezentuje wystawę bursztynu. Gdynia pokaże "Smak przedmiotu", czyli ekspozycję współczesnego designu i jego kulinarnych interpretacji. Za aranżację przestrzeni na zewnątrz pawilonu odpowiada Sopot, który zaprosi gości na sopocką plażę. Od rana do wieczora zwiedzający będą mogli odetchnąć na prawdziwym nadmorskim piasku i posłuchać klubowej muzyki, prosto z Trójmiasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!