Konferencja odbyła się w hotelu Gołębiewski i miała na celu podsumowanie pierwszego roku działalności firmy, który wiązał się z niezwykle skomplikowanym procesem integracji dwóch firm oraz koniecznością promowania nowej marki. Główny nacisk w wystąpieniach został jednak położony na strategię dalszego rozwoju firmy.

Firma Agrii powstała w styczniu 2016 r. w wyniku połączenia Dalgety Agra Polska oraz Grupy Kazgod. Przedsiębiorstwo należy aktualnie do czołówki polskich firm z branży zaopatrzenia rolnictwa w środki ochrony roślin, nawozy i materiał siewny. Działa na terenie całego kraju w oparciu o sieć ponad 100 doradców terenowych i agrotechnicznych oraz sieć własnych sklepów. Agrii jest także producentem – wytwarza znane i cenione nawozy dolistne FoliQ, nawozy posypowe Super N 46, ABS P69 i ABS Corn oraz renomowane nasiona z linii Nasiona Dalgety. Firma zajmuje się także handlem zbożem i jest niekwestionowanym liderem w tym segmencie wśród dystrybutorów.

Jak podkreśla kierownictwo Agrii, firma stawia na innowacje, kompetencje, doradztwo oraz badania i rozwój. W dalszym ciągu Agrii zamierza budować wizerunek firmy know-how, która dysponuje głęboką wiedzą, wysokimi kompetencjami oraz umiejętnościami z zakresu szeroko pojętej agronomii i która wie, jakie wyzwania stawia współczesne rolnictwo i potrafi na te wyzwania odpowiadać, a tym samym jest w stanie wspierać swoich klientów w prowadzonej przez nich działalności rolniczej i biznesowej. W ofercie firmy kierowanej do odbiorców najważniejszymi produktami mają być: wysoce profesjonalne doradztwo oparte na nowoczesnych technologiach oraz produkty kompleksowo przebadane w praktyce. Spółka będzie koncentrować się na zaopatrzeniu bezpośrednim gospodarstw rolnych, także tych z segmentu ogrodniczego. Zamierza również rozwijać swoją aktywność w zakresie zaopatrzenia sklepów.

Rafał Prendke, dyrektor zarządzający firmą Agrii Polska Sp. z o.o., podkreślił, że pierwszy rok działalności był trudny i wiązał się z wieloma obawami, jednak w przyszłość firma patrzy optymistycznie
Rafał Prendke, dyrektor zarządzający firmą Agrii Polska Sp. z o.o., podkreślił, że pierwszy rok działalności był trudny i wiązał się z wieloma obawami, jednak w przyszłość firma patrzy optymistycznie

Przy okazji konferencji firma poinformowała o rozpoczęciu budowy nowego zakładu produkcji w Aleksandrowie Kujawskim. Będzie to najnowocześniejsza fabryka tego typu w Polsce. Zgodnie z planem ma zostać oddana do użytku w połowie 2018 r. Będą w niej wytwarzane nasiona pod marką Nasiona Dalgety oraz innowacyjne nawozy posypowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!