PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Pierwszy rolnik oskarżony o prześladowanie z powodów religijnych

Pierwszy rolnik oskarżony o prześladowanie z powodów religijnych Sąd w Radomiu. Fot. Kubsson94, CC BY-SA 4.0

W Radomiu ruszył proces pierwszego polskiego rolnika, który jest oskarżony o prześladowania z powodów religijnych. Jego córka przeszła na islam.Historię dramatu rodzinnego opisuje dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Mieszkaniec małej wsi pod Grójcem został oskarżony przez prokuraturę o… prześladowanie własnej córki z powodów religijnych. Jego proces przed Sądem Okręgowym w Radomiu właśnie trwa, wyrok ma być ogłoszony 28 lutego.

Jego córka Iwona (dziś Ivonne) wyszła za mąż za Pakistańczyka, w 2014 roku przeszła na islam. To miało dodatkowo pogorszyć sytuację, ojciec miał jej zarzucać, że nie po to ją ochrzcił, by teraz chodziła w szmatach, wyzywał ją pijany i pytał czy zostanie terrorystką.

Dziś Ivonne z mężem mają niepełnosprawną córkę, mieszkają w Warszawie. Wyprowadzili się do miasta uciekając przed ojcem, który zaczął być wobec swojej rodziny agresywny. Wyborcza opisuje, że pchnął córkę na bramkę w drzwiach, tak, że upadła na wnuczkę. Innym razem pijany napadł na córkę i krzyczał, że jeśli jej życie miłe, to ma się schować w Warszawie i już nie przyjeżdżać.

Ze strachu, że przejdzie od słów do czynów córka poszła na policję i zgłosiła groźby karalne, prokuratura przedstawiła jednak Wojciechowi G. zarzut z art. 119 kodeksu karnego, stosowania przemocy wobec innej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości. Za takie zachowanie grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Żona gospodarza w tym sporze popiera córkę i przyznaje, ze mąż nadużywa alkoholu i miał już wyroki za znęcanie się nad rodziną, ale sądy skazywały go na prace społeczne. Wyraziła nadzieję, że więzienie odciągnie męża od alkoholu.

Sam rolnik nie przyznaje się do winy i oskarża rodzinę o zakusy na ziemię. „Żona i córka walczą o gospodarstwo i chodzi im wyłącznie o majątek”, miał powiedzieć.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

 • olo 2017-02-20 14:21:32
  Teoretycznie zgodnie z prawem szariatu shańbiła jego dobre imię a za takie coś w islamie karze się śmiercią . Przecież ten człowiek tylko broni dobrego własnego imienia,Ten człowiek przecież liczył na oparcie w córce . Jeśli tak kocha męża to niech wyjedzie do Pakistanu.
 • mobi 2017-02-17 11:01:08
  A tytuł reportażu tak skonstruowaliście jakby całe polskie rolnictwo nic innego oprócz prześladowań nie robiło.. i tylko patrzeć kiedy sie kary doczeka.. swoją drogą po 11 latach za granicą
  (UK)ja osobiście w tolerancje religijną, przestałem wierzyć..
 • ja 2017-02-17 09:58:21
  A ktoś go broni?
 • agro 2017-02-17 09:29:34
  `Co tak bronicie tego pijaczka? W tym przypadku religia ma marginalne znaczenie i jest tylko pretekstem do wszczynania pijackich awantur. Facet ma pod tym względem podobno bogatą kartotekę i śmieszne za takie czyny kary. Taki bokser powinien dostać "łomot" w pierdlu pod prysznicem i to bez użycia mydła, tak żeby wytrzeszcz oczu pozostał mu już do końca.
 • ja 2017-02-17 08:38:57
  Zatrudniliście kogoś z super expresu?Jeszcze te nawiązania do wykonywanego zawodu "Żona gospodarza" albo "sam rolnik nie przyznaje..."A może tak użyć słowa np oskarżony?A jeżeli przestępstwo popełni szklarz to tytuł będzie brzmiał;PIERWSZY SZKLARZ OSKARŻONY O PRZEŚLADOWANIE Z POWODÓW RELIGIJNYCH
 • Georgius 2017-02-16 21:22:33
  "Historię dramatu opisuje dzisiejsza Gazeta Wyborcza". Czy was popier*oliło?! Trzeba mieć coś z głową, żeby powoływać się na ten szmatławiec.
 • małorolny 2017-02-16 21:10:06
  Może TVP Kurskiego pojedzie na miejsce i zrobi "prawdziwy" reportaż?
 • Mistrz 2017-02-16 20:36:17
  Gazeta Wyborcza prawdę wam powie, Michnik kłamstwem się brzydzi, ona zawsze informacje rzetelnie przedstawia, to jak Kiszczak człowiek honoru :D
 • tata 2017-02-16 17:41:03
  Więcej cytujcie ten szmatławiec Giewu to i tu nie będzie warto zaglądać!!!!!!!!!
 • Pytek 2017-02-16 15:53:10
  A ilu nie rolników i kiedy najwcześniej zostało skazanych za to przestępstwo?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!