II konferencja Farmera pod hasłem „Przez innowacyjność do sukcesu", która odbyła się 21.01.2015r. w Dolsku (woj. wielkopolskie) zgromadziła liczne grono żywo zainteresowanych słuchaczy tematami rolniczymi. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń i przedyskutowania problemów związanych z uprawą  i ochroną zbóż i rzepaku. 

Spotkanie podzielone było na sesje: ekonomiczna, technika rolnicza, nawożenie i ochrona roślin. W pierwszej przedstawiano informacje o możliwościach i warunkach kredytowania inwestycji rolniczych, oraz zmianach jakie nas czekają w tym zakresie w najbliższym czasie. W sesji poświęconej technice rolniczej, skupiono się na zagadnieniu doboru dysz opryskiwaczy w zależności od celu zabiegu i warunków zewnętrznych w momencie wykonywania zabiegu. Dyskutowano też nad najnowszymi konstrukcjami kombajnów zbożowych.

W dużym skupieniu zgromadzeni słuchali wykładu dr Witolda Szczepaniaka z Katedry Chemii Rolnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który przybliżał szczegóły wiosennego nawożenia rzepaku i zbóż. Wskazywał znaczenie pierwszej dawki azotu, doradzał również jak dobierać nawóz azotowy, aby to co zostanie podane roślinom, było przez nie pobrane. Z kolei prof. dr. hab. Marek Korbas z IOR -BIP w Poznaniu przybył na spotkanie z kilkoma wykopanymi w polu roślinami  rzepaku. Zadaniem słuchaczy było odgadniecie objawów chorób na liściach, co okazało się wcale nie takie proste. Tych, którzy trafnie odpowiedzieli na pytania profesora, autor obdarował drobnymi nagrodami. Pytań ze strony zgromadzonych rolników do prelegentów były wiele i były różne, większość z nich przenosiła się w przerwach do kuluarów i tam była żywo kontynuowana.

Kolejne konferencje odbędą się:

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapraszamy do rejestracji na konferencje (prosimy wybrać dogodną dla Państwa formę):

Podobał się artykuł? Podziel się!