PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rolnicza inicjatywa w sprawie obrony polskiej żywności

Rolnicza inicjatywa w sprawie obrony polskiej żywności

Autor: farmer.pl

Dodano: 24-12-2014 07:26

Tagi:

Polski Komitet Protestacyjny Rolników i Producentów Wieprzowiny reagując na pogarszającą się sytuacje polskich rolników – niskie ceny trzody chlewnej, mleka i owoców oraz dyskryminowanie polskiej żywności przez Czechów podjął decyzję o wznowieniu swojej działalności, opracowaniu i podjęciu działań mających na celu poprawę koniunktury na polskiej wsi.Pierwszym krokiem w tym kierunku było zorganizowanie 22 grudnia 2014 roku w PAP konferencji prasowej, podczas której miała miejsce oficjalna inauguracja ogólnopolskiej akcji „Ahoj! Sami wypijcie wasze czeskie piwo", w ramach, której zachęcamy wszystkich konsumentów do omijania czeskich produktów podczas świątecznych zakupów.

Polski Komitet Protestacyjny Rolników i Producentów Wieprzowiny informuje, że jego działania wynikają z inicjatywy samych rolników i nie są wspierane przez żadne ugrupowania polityczne.

,,Ahoj! Sami wypijcie wasze czeskie piwo" to akcja społeczna zorganizowana przez samych rolników.

- Nie chcemy, aby politycy żadnej opcji się pod nią podpinali, skoro mieli szansę reakcji dużo wcześniej, ale nic ich to wtedy nie obchodziło. Nie reagowali. Dziś, na fali zainteresowania naszą akcją, próbują grać obrońców sprawy, o której nie mają żadnego pojęcia. Nie ufamy politykom pilnującym wyłącznie własnych politycznych interesów, zamiast reprezentować tych, którzy ich wybrali. Prosimy, abyście zbijali swój polityczny kapitał gdzie indziej - czytamy w komunikacie rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • smoku 2014-12-25 14:23:59
    Chów kontraktowy też psuje rynek. ZM olewają drobnych hodowców ale ktoś im dał takie prawo. Politykom koszerność uderzyła na mózg. Chłopi nie chcą przywielejów żadnych tylko normalnych uczciwych i zrozumiałych zasad czyli stabilizacji.
  • gość 2014-12-24 20:24:06
    Bardzo dobrze, czas pognać te pasożyty od koryta ,i wprowadzić zakaz budowy ferm trzody chlewnej w Polsce przez zachód ,lub z zachodnim kapitałem ,dosyć tego żebyśmy my Polscy rolnicy nie mogli niczego produkować bo zalewają nas swoim towarem ,,nasz kraj ,nasza ziemia..
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.227.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!