Świętowanie rozpocznie się w sobotę. Tego dnia w programie znalazły się głównie wydarzenia o charakterze rozrywkowym, m.in.: konkurs na potrawy regionalne, zawody sportowe oraz koncerty i występy lokalnych zespołów tanecznych i muzycznych. Wieczorem recital da znany aktor Andrzej Grabowski.

W niedzielę oficjalne uroczystości rozpocznie msza święta w intencji piekarzy, a po niej korowód z chlebami przejdzie na łąkę w pobliżu zagrody młyńskiej (obecnie muzeum kultury i techniki wiejskiej ).

Podczas Święta Chleba nie zabraknie prezentacji wyrobów piekarniczych i cukierniczych oraz kiermaszu sztuki ludowej. Będzie można zobaczyć, jak piecze się chleb w tradycyjnym piecu i skosztować gotowych już wypieków. Impreza od lat cieszy się dużą popularnością wśród lubuszan. Przyciągają ich nie tylko koncerty, kiermasze, pokazy, ale też wiejska atmosfera święta na świeżym powietrzu.

Lubuskie Święto Chleba jest organizowane od roku 1995 w dużej wsi gminnej - Bogdańcu i jest połączone z dniami tej gminy. Bogdaniec położony jest kilkanaście kilometrów od Gorzowa, przy drodze z tego miasta do granicznego Kostrzyna nad Odrą. Organizatorami imprezy są Urząd Gminy w Bogdańcu, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców z Gorzowa oraz regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!