Targi Rolnicze Agro-Park, organizowane są w Lublinie po raz drugi. Towarzyszy im w tym roku hasło "Nowoczesność i profesjonalizm".

- Na powierzchni 12 tys. m. kw. swoją ofertę zaprezentują wystawcy z Austrii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Turcji oraz Włoch - poinformowała Agnieszka Skałecka z Targów Lublin.

Będą to producenci maszyn i urządzeń dla rolnictwa - m.in. ciągników, systemów nawadniających do szklarni, konstrukcji do sadów, szkółek i winnic, wyposażenia chłodni, urządzeń do sortowania i pakowania owoców. Swoją ofertę przestawią też producenci nasion, sadzonek, pasz oraz nawozów i środków ochrony roślin.

Zwiedzający będą mogli skorzystać z oferty doradców finansowych, porozmawiać z przedstawicielami ośrodka doradztwa rolniczego oraz Izby Rolniczej i Agencji Rynku Rolnego. Na targach będą też stoiska z produktami regionalnymi.

W programie targów są również wykłady i szkolenia. Zaplanowano m.in. szkolenia na temat kosztów, jakie pociągają za sobą błędy żywieniowe w produkcji mleka, a także na temat oszczędności w nawożeniu zbóż i rzepaku. Będzie też wykład dotyczący nowych odmian soi i technologii ich uprawy.

Swoje możliwości badawcze przedstawi Centralne Laboratorium Agroekologiczne Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Podczas targów rozstrzygnięty zostanie konkurs "Rolnik Lubelszczyzny", organizowany od kilku lat przez Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Targi Lublin. Jego celem jest m.in. promowania nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na terenach wiejskich a także wzmacnianie roli grup producenckich. Nagrody przyznane zostaną najlepszym rolnikom w czterech kategoriach - produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gospodarstwo ekologiczne, grupa producentów.

Podczas pierwszej, ubiegłorocznej edycji Targów Rolniczych swoją ofertę zaprezentowało w Lublinie 120 wystawców. Targi odwiedziło wtedy około dziewięciu tysięcy zwiedzających.

Targi Rolnicze Agro-Park potrwają do niedzieli. Wstęp na wszystkie imprezy targowe jest bezpłatny. Grupom zorganizowanym Targi Lublin oferują dofinansowanie dojazdu na targi do Lublina.

Podobał się artykuł? Podziel się!