Większość awarii dotyczy powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego. Trudna jest sytuacja w miejscowości Trzaski niedaleko Jedwabnego, gdzie uszkodzonych zostało kilka słupów sieci przesyłowej. Energetycy nie mogą do nich dojechać, bo z dróg trzeba najpierw usunąć blokujące je konary i drzewa.

Do awarii doszło też na graniczących z podlaskiem terenach województwa warmińsko-mazurskiego. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa naprawa uszkodzeń.

Strażacy zanotowali około 70 zdarzeń związanych z burzami, w tym uszkodzenie czterech budynków. Większość interwencji dotyczyła usuwania drzew z dróg.

We wsi Zubole koło Trzciannego ranny został mężczyzna przygnieciony przez upadające drzewo. Z obrażeniami trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W miejscowości Krajewo Budziły wiatr zerwał dach na jednym z budynków gospodarczych. We wsiach Zabiele-Zakrzewo i Mężenin drzewa uszkodziły domy.

Meteorolodzy ostrzegają, że burze mogą w niektórych miejscach potrwać do północy. "Burze te mogą być miejscami gwałtowne. Mogą im towarzyszyć lokalnie intensywne opady deszczu, gradu i silny, porywisty wiatr, w porywach do 60-80 km/h" - głosi komunikat służb meteorologicznych.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!