Finał konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi - czy upadek to przypadek?" odbył się w Sejmie. W Sali Kolumnowej zebrali się laureaci, ich rodzice oraz przedstawiciele szkół, które brały udział w kampanii.

Celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym. Kampania skierowana była do uczniów szkół podstawowych z klas 0-III oraz IV-VI. Uczniowie mieli wykonać prace w dowolnej technice plastycznej o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom podczas pracy i zabawy na wsi.

Pierwsze miejsca zajęli: Mateusz Wasiak z II klasy Szkoły Podstawowej im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach, gm. Grabów w woj. łódzkim oraz Natalia Grębska z IV klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słupi w woj. łódzkim. Pozostałe miejsca oraz wyróżnienia dostały dzieci m.in. z województw: pomorskiego, podlaskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego.

Laureaci otrzymali: laptopy, notebooki, cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp4, namioty, plecaki i zestawy przyborów plastycznych. Ufundowali je m.in. prezes KRUS i Państwowa Inspekcja Pracy.

- Narysowałam sytuacje, w których dzieci mogłyby spaść. Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałam - powiedziała laureatka w najstarszej grupie wiekowej Natalka Grębska.

Jak mówił prezes KRUS Artur Brzóska, dzięki takim konkursom upowszechniania jest idea bezpieczeństwa dzieci mieszkających na wsi. - Najważniejszym zadaniem dorosłych jest nieustanne czuwanie nad dziećmi, zwłaszcza najmłodszymi. Niezwykle istotnym jest także przyzwyczajanie dzieci do zwracania uwagi na zagrożenia, które pojawiają się w gospodarstwie wiejskim - powiedział.

- To jest promocja na przyszłość. Mam nadzieję, że młode pokolenie będzie również wspaniałym pokoleniem rolników, które standardy bezpieczeństwa pracy w swoim gospodarstwie będzie stawiało bardzo wysoko - dodała zastępca Głównego Inspektora Pracy Małgorzata Kwiatkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!