"Dlaczego Racławice - wybraliśmy najmniejszą gminę w województwie małopolskim i niespecjalnie bogatą. Wójt tamtejszej gminy bardzo szybko podjął tę inicjatywę" - powiedział Marek Nawara, marszałek województwa małopolskiego.

Obecnie jest zagwarantowanych 20 mln zł (po 10 mln ze środków centralnych oraz z budżetu województwa małopolskiego), ale suma ta ma wzrosnąć niedługo do 32 mln (według słów marszałka dodatkowe środki są już zagwarantowane, ale muszą być oficjalnie potwierdzone). Także 16 mln mają w takim przypadku dać władze gminne.

Do projektu zgłosiło się na razie 146 gmin z Małopolski czego spełniło wymogi 70 (grunt pod budowę, zabezpieczenie 1/3 środków finansowych, gwarancja zatrudnienia instruktora, który będzie opiekował się obiektem i młodzieżą tam będącą). Do realizacji wybrano na razie 30 boisk, ale jeśli dodatkowe środki zostaną ostatecznie zatwierdzone, to powstanie w 2008 r. więcej obiektów (nawet i 48).

Zbudowany w ramach projektu "Orlik 2012" obiekt ma posiadać boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną trawą o wymiarach 62x32 m. Boisko będzie ogrodzone, ze sztucznym oświetleniem. Podobnie sztuczne oświetlenie ma posiadać umiejscowione obok mniejsze boisko wielofunkcyjne, do gry w siatkówkę czy koszykówkę (o wymiarach 32,1x19,1). Do tego będzie zbudowany budynek lekkiej konstrukcji, wolnostojący, mający dwie szatnie oraz pomieszczenie dla trenera środowiskowego (koszt jego zatrudnienia będzie spoczywał na gminie). Według marszałka Nawary koszt budowy jednego obiektu to ok. 1 mln zł.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!