Środki zostały przydzielone dwóm powiatom i siedmiu gminom z południowej części województwa świętokrzyskiego na wniosek wojewody Bożentyny Pałki-Koruby.

Najwięcej otrzymał graniczący z woj. małopolskim powiat kazimierski - 1,5 mln zł, natomiast powiat pińczowski dostał promesę na 1 mln zł.

Jak wynika z zestawienia przesłanego przez rzecznika wojewody świętokrzyskiego, po 600 tys. zł otrzyma miasto i gmina Kazimierza Wielka oraz Działoszyce. Po 0,5 mln zł przyznano dla miasta i gminy Pińczów, gminy Czarnocin (pow. kazimierski) oraz gminy Złota (pow. pińczowski). Promesy na 400 tys. zł. przyznano dla Skalbmierza (pow. kazimierski) oraz Złotej (pow. pińczowski).

Pieniądze zostaną wydane głównie na usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła nad powiatami pińczowskim i kazimierskim w nocy z 7 na 8 maja br.

Jak poinformowała Wojda, wojewoda świętokrzyski wystąpiła do MAiC o kolejne 12 mln zł.

W województwie świętokrzyskim trwa szacowanie strat, jakie powstały w wyniku majowych i czerwcowych nawałnic, m.in. na północy regionu. Najpoważniejsze skutki burz, silnych opadów deszczu oraz gradobicia odczuły miejscowości w powiatach: skarżyskim, kieleckim, starachowickim oraz kazimierskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!