PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

„JAZZmania w stodole” na koniec wakacji

„JAZZmania w stodole” na koniec wakacji

Jazzowym akcentem pożegnała wakacje publiczność zgromadzona w Jarzębinowym Amfiteatrze w Kamionce k/Nidzicy. 30 sierpnia br. na scenie wystąpili uczestnicy warsztatów muzycznych „JAZZmania w stodole” wraz ze swoimi nauczycielami – światowej sławy muzykami jazzowymi.Podczas wyjątkowego koncertu, kończącego wakacje i warsztaty muzyczne „JAZZmania w stodole” Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, każdy z uczestników miał szansę zaprezentować swój talent przed zgromadzoną publicznością. W pierwszej części koncertu wystąpiła młodzież biorąca udział w warsztatach, która została podzielona na trzy zespoły: dwie grupy instrumentalne i jeden zespół wokalny. Każdy z nich wykonał kilka utworów w aranżacjach jazzowych.

Druga część występu należała do ich nauczycieli. Sylwester Ostrowski na saksofonie, Reggie Moore na pianinie, Fraancesco Bruno na gitarze basowej, Essiet Okon Essiet na kontrabasie, Newman Taylor Baker na perkusji oraz Piotr Wojtasik na trąbce zachwycili publiczność nowymi kompozycjami  i  wyjątkowymi umiejętnościami muzycznymi.

– „JAZZmania w stodole” była po prostu niezwykła. Najlepsi nowojorscy jazzmani spotkali się z młodymi muzykami z terenów wiejskich. Wspólnie muzykowali, ćwiczyli i uczyli się grania jazzu. Okazało się, że jazz w wykonaniu uczestników warsztatów i ich nauczycieli podczas koncertu zabrzmiał znakomicie! A dodatkowo – zachwycił licznie zebraną publiczność z pobliskich miejscowości i wsi – mówi Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i animator kultury. – Pamiętajmy o tym, że młodzież z obszarów wiejskich jest tak samo utalentowana, jak ich rówieśnicy z miasta. Dotyczy to również talentu do muzyki i jazzu. Cieszę się, że mogę wspierać ich edukację artystyczną – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!