Największą powierzchnię targową zajmują maszyny i urządzenia rolnicze, które w ostatnim czasie, dzięki pomocy finansowej płynącej z unijnych programów rozwoju wsi i rolnictwa, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ofercie targowej są również: nawozy, pasze, środki ochrony roślin itp., a także ciekawe propozycje dla miłośników przydomowych ogródków, działkowców, właścicieli skrzynek balkonowych, bowiem znaczną część wystawy zajmuje kiermasz kwiatów, roślin ozdobnych i materiału szkółkarskiego.

W trakcie targów zgodnie już kilkuletnią tradycją wręczone zostaną puchary i nagrody zwycięzcom konkursu „Maszyna targów AGROTECHNIKA 2010” oraz laureatom konkursu realizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na najbezpieczniejszą maszynę targów AGROTECHNIKA 2010.

Jak zapewniają organizatorzy bardzo ciekawie zapowiada się niedzielny panel dyskusyjno-szkoleniowy, w trakcie którego z rolnikami swoją wiedza będą się dzielić specjaliści, miedzy innymi z dziedziny klimatu, eksportu roślin i produktów roślinnych, ekologii, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz pierwiastków biogennych. Do dyspozycji gości, którzy w tych dniach zdecydują się odwiedzić Bratoszewice będą również przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Łodzi.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!