W wywiadzie udzielonym naszemu portalowi min. Leszkiewicz wyraził zadowolenie z tempa przebiegu prywatyzacji KSC - Poszczególne etapy zamykane są w przewidzianym terminie. Aktualnie trwa wybór doradcy zewnętrznego który wyceni spółkę. Będzie to podstawą do ustalenia ceny pojedynczej akcji. Zgodnie z przepisami powinno to nastąpić najpóźniej do 30 czerwca przyszłego roku.

Na podstawie przygotowanych list wiadomo już, że liczba osób uprawnionych do zakupu akcji sięga blisko 22 tys. osób. Wśród nich znajduje się ok. 20 tys. plantatorów i 1,8 tys. pracowników cukrowni zrzeszonych w spółce „Polski Cukier”.

Sygnały jakie do nas docierają z poszczególnych cukrowni po spotkaniach ich dyrekcji z rolnikami wskazują na bardzo duże zainteresowanie plantatorów planowaną sprzedażą akcji – powiedział min. Leszkiewicz. Obawiam się, że im bliżej będzie terminu zapisów tym zapał do zakupów będzie słabł. Powodem jest jak zwykle brak pieniędzy. Dlatego prowadzimy w ministerstwie intensywne działania nad wypracowaniem koncepcji finansowego wsparcia akcjonariuszy. Wstępny wariant przewiduje udzielenie nisko oprocentowanych kredytów w wysokości pozwalającej nabycie 20 proc. akcji. Skąd będą pochodziły środki na ten cel, za wcześnie jeszcze mówić – oświadczył min. Leszkiewicz.

Do końca prywatyzacji KSC „Polski Cukier” jeszcze daleko. Zgodnie z ustalonym harmonogramem potrwa do 2012 r.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!