PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Andrzej Gross – nowy prezes ARiMR

Andrzej Gross rozpoczął w poniedziałek urzędowanie jako prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Gross wygrał konkurs ogłoszony po odwołaniu poprzedniego prezesa Agencji w 2012 r. Dotychczas kierował oddziałem tej instytucji w Toruniu.Jak poinformowało biuro prasowe ARiMR, Gross odebrał w piątek nominację na prezesa Agencji z rąk ministra rolnictwa. Jednocześnie w piątek zakończył pracę na stanowisku szefa kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR w Toruniu i w poniedziałek rozpoczął urzędowanie w Warszawie.

Poprzedni prezes ARiMR Tomasz Kołodziej został odwołany na wniosek szefa resortu rolnictwa Stanisława Kalemby we wrześniu ubiegłego roku. Do czasu wyłonienia w konkursie nowego szefa Agencji, jego obowiązki pełnił wiceprezes ARiMR Zbigniew Banaszkiewicz. Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się dwóch kandydatów: Andrzej Gross, dyrektor oddziału ARiMR w Toruniu oraz Aleksander Bentkowski, polityk i adwokat, m.in. były minister sprawiedliwości.

Andrzej Gross w Agencji pracuje od 2002 roku, z przerwą w latach 2006-2008. Podobnie jak wszyscy szefowie oddziałów regionalnych ARiMR, został wówczas odwołany ze stanowiska dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR.

Ówczesną dymisję Grossa kojarzono z nagłośnieniem przez media nieprawidłowości, jakie odkryła w jego oddziale kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Okazało się, że część pracowników nie otrzymała należnego wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny; kierownictwo oddziału w Toruniu otrzymało mandaty.

Gross bronił się przed zarzutami utrzymując, że problem z płaceniem za nadgodziny dotyczył w tym okresie większości terenowych oddziałów Agencji. Podkreślał także, że został zdymisjonowany jeszcze przed końcem kontroli.

Do Agencji powrócił w 2008 roku, na stanowisko szefa oddziału ARiMR w Toruniu. Jest działaczem lokalnych i regionalnych struktur PSL w woj. kujawsko-pomorskim, bez powodzenia kandydował do parlamentu z list tej partii.

Andrzej Gross ma 59 lat, jest żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

 • ja 2016-05-25 22:33:54
  Niestety to prawda. Dzisiaj byłem na rozmowie w Częstochowie i nowy Pan Dyrektor (z PIS-u) pytał mnie dopóki nie znałem odpowiedzi na jedno pytanie. Szkoda, że na dyrektorów i kierowników nie ma konkursów, bo na tych stanowiskach pracują same konowały i kolesie partyjni (przynajmniej w Częstochowie), a na zwykłego pracownika trzeba znać 20 ustaw. To jak tak ma wyglądać otwarty i konkurencyjny nabór to ja serdecznie dziękuję.
 • londynczyk 2015-10-09 09:10:56
  przecież w Polsce konkursy to fikcja,tu jest łapówkarstwo gorsze niz na Ukrainie
 • Pracownicy ARIMR 2015-10-09 08:56:10
  Panie Prezydencie RP.
  Pan Gross prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa załatwia pod biurkiem sprawy PSL tak jak to robi Sawicki z poprzednimi afery. Brak poszanowania dla Pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Należałoby sprawdzić kryteria Nagród Awansów Podwyżek tylko dla pracowników PSL. Zaczyna robić się sytuacją niebezpieczną dla państwa przy wypłatach środków z dofinansowaniem Unii Europejskiej do czyni destabilizację wypłat. Zatem zwracamy sie o wszczęcie postępowania przeciwko tego typu sytuacjom. Wybory wyborami, ale celem Państwa jest też poszanowanie i godność osobista wobec urzędników, którzy swoją pracą udowodnili przez wiele lat wiedzą oraz rzetelnością wobec swojego pracodawcy, jaką jest NASZA POLSKA.
  Zwracamy się do Pana Panie Prezydencie by zajoł pan stanowisko w tej sprawie.
  Pracownicy ARIMR
 • ekojajo 2013-03-01 14:23:27
  zamienił stryjek siekierkę na kijek
 • zaq 2013-03-01 13:19:27
  Oczywiście najlepsi pod względem merytorycznym, znakomici fachowcy z każdej branży, bezstronni i kompetentni pochodzą...z PSL.
 • kissmy... 2013-02-25 20:30:26
  przecież wiadomo, że konkurs może wygrać wyłącznie jego uczestnik;] chociaż byłem przekonany, że Piechociński ukrócił troszeczkę toruńską frakcję (chyba, że posadził Grossa na jakiejś minie), ale teraz przynajmniej Owczarz zrobi porządek w kuj-pom po 11 latach wściekłej i bratobójczej partyzantki
 • mikson 2013-02-25 20:26:48
  Dość dobry wybór od dawna oczekiwany wyjazd w dolomity się opłacił!
 • rolnik na dolinie 2013-02-25 15:36:27
  jak widzę Peeselowca to mnie bierze na wymioty
 • zgaga 2013-02-25 15:22:23
  dokładnie @skyfall masz rację żenada przez ogromne ż te ich niby konkursy
 • ekojajo 2013-02-25 15:20:01
  Co to za różnica i tak nic z tego nie będzie do wyborów musimy jakoś docipać!!!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!