W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, w których uczestniczyła m.in. Anna Komorowska.

Najbardziej zasłużonym dla organizacji tegorocznych dożynek osobom, firmom i instytucjom zostały wręczone specjalne podziękowania od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wśród nich znaleźli się m.in.: minister rolnictwa Stanisław Kalemba, prezesi m.in. Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiciele władz samorządowych, prywatnych firm, a także harcerze.

- Nigdy tych podziękowań nie jest za dużo. Przede wszystkim są to podziękowania za ogromny wysiłek rolników, którzy przez cały rok pracują, oraz tych wszystkich okołorolniczych instytucji i osób, które wspierają rolnictwo - powiedziała Komorowska.

Podkreśliła, że plony "nie były najgorsze w tym roku". - Teraz trzeba pamiętać, żeby najmniejsze ziarno z tego trudu, które rolnicy ponosili, nie zostało zmarnowane i czy komuś, komu gorzej te żniwa poszły, nie należy pomóc - powiedziała.

Dożynki Prezydenckie w Spale organizował w latach 1927-1938 prezydent Mościcki. Po 62 latach, w 2000 roku reaktywował tę tradycję prezydent Aleksander Kwaśniewski. W latach 2006-2008 dożynki w Spale miały charakter regionalny. W 2009 roku powrócił do nich Lech Kaczyński. Bronisław Komorowski jest czwartym prezydentem, który przyjeżdża do Spały.

Podobał się artykuł? Podziel się!