W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, w których uczestniczyła m.in. Anna Komorowska.

- Spotkaliśmy się niedawno w Spale, żeby świętować dożynki, dziękując wtedy za zbiory. Dzisiaj się spotykamy, żeby (...) podziękować tym wszystkim, którzy się przyczynili do tego, że te dożynki przebiegły tak fantastycznie - powiedziała Komorowska zwracając się do uczestników spotkania.

Podkreśliła, że "w tym roku po raz pierwszy na dożynkach były reprezentowane wszystkie województwa". - To napawa optymizmem i pokazuje, że ta idea jest żywa i że ona zyskuje akceptację. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w niemniejszym gronie (...) i że będą dobre zbiory - podsumowała.

Decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego w środę w Pałacu wręczono ordery członkom zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych m.in. za wybitne zasługi dla rozwoju rolnictwa i promowanie oraz upowszechnianie twórczości ludowej. Uhonorowany został m.in. prezes KRIR Wiktor Szmulewicz.

Dożynki Prezydenckie w Spale organizował w latach 1927-1938 prezydent Ignacy Mościcki. Po 62 latach, w 2000 roku reaktywował tę tradycję prezydent Aleksander Kwaśniewski. W latach 2006-2008 dożynki w Spale miały charakter regionalny. W 2009 roku powrócił do nich Lech Kaczyński. Bronisław Komorowski jest czwartym prezydentem, który przyjechał do Spały.

Podobał się artykuł? Podziel się!