PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Apel PiS

PiS po raz kolejny zaapelował do premiera Donalda Tuska o przedstawienie "programu dla polskiego rolnictwa". Ministrowie rolnictwa w rządzie PiS Krzysztof Jurgiel i Wojciech Mojzesowicz ocenili, że aktywność nowego kierownictwa resortu sprowadza się do krytykowania poprzedników.Na konferencji prasowej obaj posłowie PiS chwalili dokonania poprzedniego rządu w obszarze rolnictwa i przekonywali, że PiS zaraz po objęciu władzy przedstawił program swoich działań, w tym konkretne projekty, dotyczące rolnictwa.

Tego samego, jak mówili, oczekują od rządu PO-PSL. "Czekamy na konkrety, plan działań, a nie tylko na krytykę i oglądanie się wstecz" - oświadczyli.

Zdaniem Jurgiela, najważniejszym osiągnięciem rządu PiS w dziedzinie rolnictwa, było "wprowadzenie stabilnych zasad" jego finansowania. Mojzesowicz wyliczał, że w czasie dwóch lat rządów PiS m.in. przywrócono dopłaty do paliwa rolniczego, wprowadzono dopłaty do materiału siewnego.

Jurgiel podkreślał, że rząd PiS przygotował Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, który w sierpniu ubiegłego roku został przyjęty. "Teraz rząd od trzech miesięcy nie jest w stanie wydać rozporządzeń do poszczególnych działań w ramach tego programu" - powiedział poseł.

Mojzesowicz odrzucał również zarzuty podnoszone przez nowe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa, że PiS pozostawił bałagan w resorcie. "Przez te dwa trudne lata zrobiliśmy bardzo wiele rzeczy, bardzo bym prosił, aby było to kontynuowane" - mówił.

W ocenie Jurgiela, rząd PO-PSL "zaczyna dryfować, zajmuje się tylko krytyką PiS".

Poseł powtórzył, że w ocenie PiS rosyjskie embargo na mięso zostało zniesione "według niejasnych zasad". Jurgiel powiedział, że na wniosek PiS zostanie zwołane wspólne posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Rozwoju Wsi, podczas którego ma zostać przedstawiona informacja na temat zniesienia rosyjskiego embarga na mięso.

PiS, jak mówił Jurgiel, chce by podczas posiedzenia przedstawiono "zasady i warunki na jakich zostało podpisane porozumienie dotyczące zniesienia embarga".

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.173.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!