Arendarski mieszka we wsi Tuczępy, powiat busko, gdzie jest właścicielem 5 hektarowego gospodarstwa rolnego specjalizującego się w uprawie tytoniu.

Konkurs odbył się 8 maja w Racławicach pod pomnikiem Bartosza Głowackiego. Imprezie towarzyszył zlot Wojciechów i Bartoszów oraz wystawa maszyn i urządzeń rolniczych oraz sadzonek krzewów i kwiatów. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego statuetkę otrzymał "Chłop Roku 2011".

W tym roku o ten zaszczytny tytuł rywalizowali miedzy sobą, wytypowani przez Izby Rolnicze i Związek Narodowy Centrum Młodych Rolników gospodarze z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, pomorskiego, śląskiego i małopolskiego. Kandydaci do tytułu,,Chłopa Roku 2011'' musieli między innymi zaprezentować swoje zdolności w dojeniu sztucznej krowy oraz w śpiewie i tańcu ludowym. Wszyscy zawodnicy występowali też w strojach ludowych ze swojego regionu.

Organizatorem imprezy współfinansowanej ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich był: Wójt Racławic, Izby Rolnicze, Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników, Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, Starosta Miechowski, Czesław Siekierski Poseł do Parlamentu Europejskiego, Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu Współpracy i Rozwoju RACŁAWICE.

Podobał się artykuł? Podziel się!