PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

ARR zbiera powiadomienia od rolników dotkniętych embargiem

ARR zbiera powiadomienia od rolników dotkniętych embargiem

Autor: PAP

Dodano: 19-08-2014 15:39

Agencja Rynku Rolnego od poniedziałku zbiera powiadamiania od rolników, którzy chcą skorzystać z unijnej rekompensaty w związku z rosyjskim embargiem na import owoców i warzyw z UE - poinformowała we wtorek rzeczniczka ARR Iwona Ciechan."Od wczoraj zbieramy powiadomienia, które pokażą nam skalę potrzeb i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej co do dalszych kroków" - podkreśliła Ciechan.

Minister rolnictwa Marek Sawicki, który we wtorek rozmawiał w Brukseli z unijnym komisarzem ds. handlu Karlem De Guchtem poinformował, że polscy rolnicy, którzy w związku z rosyjskim embargiem na import owoców i warzyw z UE chcą wycofać z rynku swe produkty, mogą już składać w Agencji Rynku Rolnego wnioski o rekompensaty.

Z komunikatu MRiRW wynika, że stawki dotyczące rekompensat dla rolników powinniśmy poznać po posiedzeniu Komitetu Zarządzającego, który zbiera się w Brukseli w najbliższy piątek.

W poniedziałek Komisja Europejska odblokowała 125 mln euro na wsparcie dla dotkniętych rosyjskim embargiem producentów niektórych owoców i warzyw. Nie dokonano jednak podziału tej kwoty między poszczególne grupy producentów czy państwa członkowskie. Według Sawickiego, jeśli będzie potrzeba kolejnej interwencji na unijnym rynku, to do wykorzystania będzie jeszcze 400 mln euro z rezerwy na działania kryzysowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!