PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Aumiller jednym z kandydatów na ministra rolnictwa

Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk powiedział PAP, że podczas wtorkowego spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim przedstawił mu kilku kandydatów Samoobrony na stanowisko ministra rolnictwa - w tym Andrzeja Aumillera.Jak jednak dodał, ostateczna decyzja, o tym kto będzie kandydatem do resortu rolnictwa, zapadnie w "najbliższym czasie" po rozmowie "w cztery oczy" szefa partii Andrzeja Leppera z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

W środę premier poinformował na konferencji prasowej, że dotychczasowy minister budownictwa Andrzej Aumiller jest kandydatem Samoobrony na ministra rolnictwa. Lepper został w poniedziałek, na wniosek premiera, odwołany z rządu z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa w związku z działaniami CBA dotyczącymi resortu rolnictwa.

"Pan Aumiller był kiedyś dyrektorem dużych zakładów rolnych, krótko mówiąc jest człowiekiem obeznanym z tymi sprawami, dlatego może być ministrem rolnictwa" - powiedział J.Kaczyński pytany, czy przyjmie tę propozycję.

Pytany, kto zastąpi Aumillera na stanowisku ministra budownictwa Maksymiuk powiedział: "Nie można tak stawiać sprawy, to jeden z naszych kandydatów, zobaczymy, czy będzie przez nas wystawiony. Jest dużo za wcześnie, aby już teraz spekulować kto - jeśli w ogóle - zastąpi go w resorcie budownictwa.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!