To największa inwestycja budowlana Bayer w Środkowo-Wschodniej Europie. Rozbudowa siedziby firmy jest dowodem na to, jak dużym zaufaniem darzymy rynek w Polsce. Jestem dumny, że zrealizowany w Warszawie projekt jest wyjątkowo nowoczesną inwestycją, budowaną w oparciu o światowe standardy zrównoważonego budownictwa – powiedział prezes zarządu firmy Bayer Sp. z o.o., Dirk Ehle.

Rozbudowa siedziby jest odpowiedzią na potrzeby rozwijającej się organizacji. Firma Bayer zatrudnia w Polsce ponad 600 pracowników. Ich liczba wzrosła trzykrotnie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Dodatkowe prawie 2 000 m2 powierzchni budynku to : nowoczesne zaprojektowane biura, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne dla pracowników, a także dodatkowy podziemny parking dla 75 samochodów oraz magazyny. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 40 mln złotych a jej realizacja zajęła 14 miesięcy.

Dzięki zyskaniu nowej powierzchni możliwe będzie zaprezentowanie innowacyjnych osiągnięć firmy naszym klientom i społeczności lokalnej. W tym celu zrealizowany zostanie specjalny interaktywny, multimedialny Bayer Showroom. Miejsce to służyć będzie promocji nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży, które na drodze doświadczeń będą mogły zapoznać się z prawami fizyki, chemii czy biologii. Opracowywany jest także program projekcji filmowych w technologii 3D, prezentujący zagadnienia naukowe, który będzie otwarty dla szkół i grup. Projekt realizowany jest w ramach autorskiego programu Making Science Make Sence. Podobał się artykuł? Podziel się!