PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Bezcenna wartość bezinteresownej pracy kobiet

Posłowie odnotowali Dzień Kobiet. A dokładniej – zrobiła to posłanka…Anna Nemś (PO) wygłosiła wczoraj oświadczenie, w którym przypomniała historię Kół Gospodyń Wiejskich: Z racji zasiadania w sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi czuję się predysponowana, wręcz upoważniona do wygłoszenia kilku słów uznania dla pań zrzeszonych w tysiącach kół gospodyń wiejskich oraz dla ich wspaniałej, bezinteresownej pracy na rzecz wiejskich społeczności – powiedziała.

W 1866 r. powstała pierwsza organizacja kobiet wiejskich – „Towarzystwo Gospodyń”, a 11 lat później pierwsze koło gospodyń wiejskich.

Dzisiejsze koła prowadzą swoją działalność na podstawie ustawy z 8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników. Szacuje się, że obecnie funkcjonuje w Polsce blisko 26 tys. kół gospodyń wiejskich, zrzeszających prawie 860 tys. kobiet.

Panie i Panowie Posłowie! Uszanujmy bezcenną wartość pracy kobiet zrzeszonych w tysiącach polskich kół gospodyń wiejskich. Doceńmy ich codzienny trud wkładany w udoskonalanie i uzupełnianie dorobku społeczno-kulturalnego polskiej wsi. Wszystkim gospodyniom wiejskim podziękujmy za kultywowanie najprostszych, najcenniejszych wartości, za promowanie rodzimej sztuki ludowej i za pielęgnowanie pięknych polskich tradycji – zakończyła swoje oświadczenie posłanka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Zdzislaw Szymczyk 2012-03-15 16:55:32
    Nie wiem czy mój głos dotrze do Pani Poseł. Niemniej jednak chciałbym serdecznie podziękować ,za te ciepłe słowa skierowane do członkiń tak bardzo zasłużonej organizacji jaką są Koła Gospodyń Wiejskich. Ciekawe czy w tym czasie był w Sejmie Minister Rolnictwa Marek Sawicki w-ce prezes chłopskiej partii PSL,która to niby reprezentuje interesy wsi i rolników i który to Pan swoimi rozporządzeniami z 2008 roku pozbawił Koła Gospodyń Wiejskich z możliwości korzystania z funduszy unijnych, takich jak odnowa i rozwój wsi,małe projekty.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!