Co czeka uczestników tegorocznych targów Poleko? Specjalistyczne debaty, konferencje i możliwość poznania najnowszych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Targi rozpoczęły się 24 listopada i będą trwały 4 dni – do 27 listopada. Honorowy patronat nad dwudziestą pierwszą edycją tych największych targów o tej tematyce w Europie Środkowo-Wschodniej objął minister środowiska, prof. Maciej Nowicki.

Targi było okazją do uruchomienia nowego projektu Ministerstwa Środowiska – programu Akcelerator Zielonych Technologii. - Akcelerator Zielonych Technologii to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku. Jego zadaniem jest zbadanie potencjału Polski w obszarze technologii środowiskowych i wsparcie tych technologii, które mają największe szanse skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych – mówił minister Nowicki.

Mimo obecności sporej liczby firm polskich i zagranicznych (z 23 krajów Świata), zajęto stosunkowo niewielką powierzchnię wystawienniczą ze zdecydowanie mniejszą ilością sprzętu niż miało to miejsce na przykład dwa lata temu. Mniej jest również zwiedzających, być może dlatego, że wstęp jest płatny (20 zł po rejestracji, 50 zł bez rejestracji). Jak jednak przyznają przedstawiciele wielu firm, na stoiska podchodzą osoby, z których wiele staje się potencjalnymi klientami.

Sporą frekwencją mogą się pochwalić organizatorzy konferencji i seminariów. Zwiedzający chętnie uczestniczyli m.in. „Forum czystej energii”, debacie „Ekoinnowacje made In Poland. Bliska czy odległa przyszłość?”, czy „Panelu Norweskim”.

Równolegle z Poleko odbywają się również targi Komtechnika (rozwiązania dla gospodarki komunalnej, Gmina (targi dla gmin, miast i regionów) oraz Investfield (salon nieruchomości i inwestycji).

Źródło:farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!