Ceny krajowych ogórków w porównaniu z ubiegłym rokiem są o połowę wyższe, ale ta tendencja dotyczy także ogórków importowanych. O 1.3 zł droższe są krajowe pomidory. Z importowanych warzyw na polski rynek docierają już papryka, cukinia i bakłażany.  

Krajowych warzyw korzeniowych i kapusty jest pod dostatkiem i ceny hurtowe na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni nie zmieniły się. Marchew w ofercie hurtowej  Bronisz jest w cenie 60 groszy za kilogram, to około 14 proc. mniej niż przed rokiem. Cebula, kapusta biała i ziemniaki są ponad 50 proc. tańsze niż rok temu, a średnie ceny hurtowe kształtują się na poziomie 43 grosze za kilogram cebuli (worki po 10 kg), 33 grosze za kilogram kapusty i 33 groszy za kilogram ziemniaków (worki po 15 kg).

Niższe ceny od ubiegłorocznych dotyczą też jabłek i gruszek. Większość krajowych odmian jabłek jest o połowę tańsza niż rok temu. Ceny hurtowe Antonówki to około 1 zł za kilogram (skrzynki po 15 kg), w podobnej cenie są  Lobo. Delicates i Gala kosztują około 1,25 zł za kilogram. Tanie są też orzechy włoskie po 7 zł za kilogram i  laskowe po 11-12 zł/kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!