XXXV Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH i XIII Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych Minikowo 2012 przyciągnęła tłumy zwiedzających. Jak podaje Jarosław Domiński z Kujawsko- Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie – tegoroczne Targi odwiedziło 35 tys. osób. Czyli podobnie jak przed rokiem.

Być może frekwencja była by większa gdyby nie pogoda. W sobotę do południa było słonecznie i gorąco. I nagle nad Targami rozpętała się potężna kilkunastominutowa nawałnica, która podtopiła niektóre stoiska, a stojąca woda utrudniała przejście zwiedzającym.  W niedzielę było już znacznie lepiej.

Targi AGTO-TECH zdominowała technika rolnicza, która zajęła 2/3 powierzchni wystawienniczej. Spośród 378 wystawców, 119 to producenci i handlowcy maszyn, ciągników i urządzeń rolniczych.

Mistrzem Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Konkursie AGROLIGA 2012 w kategorii rolnik został Roman Kacprzak z Rycerzewka, wicemistrzami Agnieszka i Ireneusz Murawscy z Dobrego i Kazimierz Kurzyński z Gołębiewa.

Od kilkunastu lat Targom towarzyszy Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W tym roku zgromadziła ponad stu wystawców, którzy zaprezentowali ok. 500 zwierząt. Komisje oceniające przyznały łącznie 2 tytuły superczempionów, 31 czempionów i 24 wiceczempionów zwierzętom ocenianym w sześciu głównych kategoriach:

- bydło mleczne – 7 czempionów , 7 wiceczempionów i 2 superczempiony wyłonionych spośród 61 krów i jałówek prezentowanych przez 21 wystawców.  Wszystkie nagrody przypadły czterem wystawcom, niestety nie było wśród nich żadnego indywidualnego rolnika. Tytułami podzielili się: Stadnina Koni w Dobrzyniewie (jeden superczempionat, 3 czempionaty i jeden wiceczempionat), OHZ Osięciny Sp. z o.o. (jeden superczempionat, 2 czempionaty i 4 wiceczempionaty), „Agro-Dąbrówka” Sp. z o.o. (jeden czempionat i 2 wiceczempionaty) i Stadnina Koni Nowe Jankowice Sp. z o.o. (jeden czempionat.

- bydło mięsne – 2 czempionaty i 2 wiceczempionaty.

- trzoda chlewna – 8 czempionów, 7 wiceczempionów spośród 52 sztuk knurków i loszek prezentowanych przez 12 wystawców. Najwięcej tytułów przypadło Danielowi Walterskiemu z Lipniczek – 3 czempionaty i OHZZ Sp. z o.o. w Chodeczku – jeden czempionat i 2 wiceczempionaty.

- owce – 5 czempionów i 2 wiceczempiony.

- króliki i szynszyle – 2 czempionaty i 2 wiceczempionaty.

- drób – 7 czempionów i 4 wiceczempiony. Podobał się artykuł? Podziel się!