PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Były lider rolniczej "Solidarności" i wiceminister sportu na listach PO do sejmiku

Autor: PAP

Dodano: 23-09-2014 09:28

Pierwszy lider Solidarności Rolników Indywidualnych Jan Kułaj oraz wiceminister sportu i turystyki Bogusław Ulijasz znaleźli się na listach PO do sejmiku woj. podkarpackiego; startują z trzecich miejsc. W trzech na pięć okręgów listy otwierają kobiety.Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Rzeszowie PO przedstawiła także kandydata na prezydenta Przemyśla; jest nim były wiceprezydent tego miasta Wojciech Błachowicz.

"Przygotowaliśmy mocne listy, które gwarantują nam co najmniej utrzymanie wyniku uzyskanego w 2010 r. W trakcie kampanii wyborczej będziemy przedstawić to, co udało się nam załatwić, co będziemy chcieli zrobić dla regionu, to nam będzie gwarantować podwyższenie wyniku i uzyskanie sukcesu. Pokażemy, że jesteśmy merytoryczni i skuteczni" - powiedziała przewodnicząca PO w Rzeszowie Jolanta Kaźmierczak.

Cztery lata temu PO zdobyło 7 mandatów w 33-osobowym sejmiku.

Liderem Platformy w okręgu obejmującym Rzeszów oraz powiaty leżajski, łańcucki i rzeszowski jest była przewodnicząca sejmiku Teresa Kubas-Hul. O mandat walczy tam też wiceminister Ulijasz.

Z kolei dyrektor Ośrodka Kształcenia Praktycznego w Mielcu Zdzisław Nowakowski otwiera listę PO w okręgu utworzonym z powiatów: dębickiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego i strzyżowskiego. W okręgu nr 3 - Tarnobrzeg oraz pow. kolbuszowski, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski - liderem jest przedsiębiorca Iwona Kołek.

Natomiast wieloletni radny sejmiku i dyrektor szpitala w Przemyślu Maciej Lewicki jest liderem PO w okręgu nr 4, który obejmuje Przemyśl wraz z powiatami: jarosławskim, lubaczowskim, przemyskim i przeworskim. O mandat radnego będzie tam też zabiegał Jan Kułaj.

Zastępca dyrektora oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle Joanna Frydrych przewodzi liście PO w okręgu nr 5, który obejmuje Krosno oraz pow. bieszczadzki, brzozowski, jasielski, krośnieński, leski i sanocki. W tym samym okręgu z drugiej pozycji w wyborach startuje aktualny przewodniczący sejmiku woj. podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Szef kampanii wyborczej PO na Podkarpaciu, poseł Marek Rząsa zwrócił uwagę, że "z list PO startuje 26 kobiet, co daje prawie 40 proc.". "Na 33 mandaty wystawiliśmy 66 kandydatów. Najmłodsza kandydatka ma 19 lat, a najstarszy 67" - dodał.

Podczas konferencji prasowej wiceprzewodniczący podkarpackiej Platformy Jan Tomaka poinformował, że kandydatem tej partii na prezydenta Przemyśla jest były zastępca prezydenta tego miasta Wojciech Błachowicz. PO będzie też wspierać obecnych prezydentów Krosna Piotra Przytockiego i Tarnobrzegu Norberta Mastalerza. "Nawiązaliśmy z nimi ścisłą współpracę, nie ma co psuć tego, co jest dobre" - zauważył Tomaka.

Natomiast partia nie podjęła jeszcze decyzji czy w Rzeszowie, Stalowej Woli i Mielcu wystawi swoich kandydatów, czy też poprze obecnych prezydentów. "Rozstrzygnięcie nastąpi w najbliższych dniach" - podkreślił wiceprzewodniczący.

W wyborach do sejmiku woj. podkarpackiego w 2010 r. zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 38,53 proc. głosów, co dało partii 15 mandatów. Drugie miejsce zajęła PO - 21,71 proc. głosów, 7 mandatów. Tyle samo mandatów uzyskało PSL, przy poparciu sięgającym 21,53 proc. Na czwartym miejscu był SLD, który zdobył 12,31 proc.; ugrupowanie otrzymało 4 mandaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.91.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!