PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Były poseł PSL przed sądem

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 28-09-2012 15:44

Tagi:

Sąd w Augustowie (Podlaskie) odroczył proces b. posła PSL Jana K., oskarżonego o nakłonienie tamtejszego starosty do przekroczenia uprawnień ws. pozwolenia na budowę pensjonatu córek parlamentarzysty. Starosta Franciszek W. odpowiada za fałszowanie dokumentów.Oskarżony o fałszowanie dokumentów jest też naczelnik w starostwie powiatowym w Augustowie Bogdan G. Wszyscy oni stawili się dzisiaj w sądzie. Jednak przed odczytaniem aktu oskarżenia jeden z adwokatów poinformował sędziego, że nie otrzymał aktu oskarżenia Jana K., co utrudni mu obronę klienta, Bogdana G.

Sąd odroczył rozpoczęcie procesu na 8 listopada. Proces został odroczony już po raz czwarty. Miał rozpocząć się w maju tego roku.

Były poseł Jan K. nie przyznaje się do zarzutów, które dotyczą nakłaniania starosty do przekroczenia uprawnień przy wydawaniu decyzji dotyczącej budowy pensjonatu jego córek w turystycznej miejscowości Bryzgiel nad jeziorem Wigry.

Według aktu oskarżenia, miało do tego dojść między 21 listopada 2002 a 15 września 2006 roku. Chodziło o podrobienie wydanego w 1999 r. pozwolenia na budowę tego obiektu tak, by możliwe było zalegalizowanie istniejącej już samowoli budowlanej.

Starostę w sierpniu 2011 r. Sąd Rejonowy w Augustowie uniewinnił od stawianych zarzutów, ale po apelacji prokuratury sąd odwoławczy orzeczenie to uchylił.

Jana K. nie objęto wcześniej śledztwem, bo chronił go immunitet poselski. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Sprawa pensjonatu we wsi Bryzgiel wyszła na jaw kilka lat temu, kiedy sąsiedzi córek posła zaprotestowali przeciwko budowie. Sprawą zajęło się wówczas CBA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!