Za nami drugi dzień rozgrywek eliminacyjnych w Turnieju CARYXŸ CUP 2014, które miały miejsce w Szamotułach. Tym razem grały drużyny reprezentujące województwo wielkopolskie. Zwycięską drużyną okazał się team wystawiony przez Zespół Szkół Rolniczych w Bojanowie. Miejsce drugie i trzecie, także premiowane grą w wielkim finale, zajęły odpowiednio drużyny reprezentujące Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Koszutskiej „Wery" w Liskowie oraz Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek w województwie wielkopolskim został wybrany Damian Dyderski z drużyny Zespołu Szkół w Marszewie. Natomiast królem strzelców szamotulskich eliminacji, a zarazem najlepszym zawodnikiem wybrano reprezentanta drużyny z Liskowa, Dominika Wątrobskiego.

Eliminacje odbyły się we wtorek, 3 czerwca 2014 r., przy zmiennej pogodzie, na stadionie Centrum Sportu w Szamotułach. Do zawodów przystąpiły wszystkie drużyny zgłoszone do udziału w imprezie, a rywalizacja była pełna emocji.

W grupie A zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące szkoły z Bojanowa, Janowca Wielkopolskiego, Kościelca i Marszewa. Grupę B stanowiły reprezentacje szkół z Liskowa, Przygodzic, Koźmina Wielkopolskiego i Środy Wielkopolskiej.

Zwycięzcą grupy A została drużyna Zespołu Szkół w Bojanowie, a palma pierwszeństwa w grupie B przypadła Zespołowi Szkół w Liskowie. W bezpośrednim starciu o pierwsze miejsce górą była drużyna z Bojanowa, która w regulaminowym czasie wygrała z drużyną z Liskowa, w stosunku 4:2. W pełnym emocji meczu o trzecie miejsce drużyny z Marszewa i Koźmina Wielkopolskiego zakończyły mecz remisem 1:1 w czasie regulaminowym. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Marszewa, wygrywając 3:2.

W sumie w eliminacjach Turnieju CARYXŸ CUP 2014 dla województwa wielkopolskiego rozegrano 14 spotkań, w których padło aż 97 bramek.

Ostatnie eliminacje:
Drużyny z Pomorza Zachodniego zmierzą się 4 czerwca w Trzebiatowie, na Stadionie MOSiR ul. Sportowa 19, start o godz. 10.00

Wielki finał: 14 czerwca 2014 r. na stadionie w Szamotułach.

Organizatorem Turnieju jest BASF Polska. Patronaty honorowe nad Turniejem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Anna Mieczkowska. Patronat medialny nad Turniejem CaryxŸ Cup 2014 objął miesięcznik „Farmer - Partner nowoczesnego rolnika" (www.farmer.pl).

Zapraszamy na strony www.caryxcup.pl oraz www.agro.basf.pl, gdzie systematycznie pojawiają się kolejne informacje, związane z przebiegiem Turnieju. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!