Dobiegły końca rozgrywki eliminacyjne Turnieju CARYXŸ CUP 2014. Jako ostatnie w Trzebiatowie rywalizowały drużyny z Województwa Zachodniopomorskiego. Zwycięską drużyną okazał się zespół wystawiony przez Szkoły Agrotechniczne w Sławnie. Miejsce drugie i trzecie, premiowane grą w wielkim finale, zajęły odpowiednio drużyny reprezentujące Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Boninie oraz Zespół Szkół Nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu.

Na wyróżnienie zasłużył niewątpliwie także czwarty zespół zawodów, drużyna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Osadników Wojskowych w Mieszkowicach. Zawodniczka tej drużyny, Roksana Klag, strzelając w Turnieju 4 bramki otrzymała nagrodę specjalną.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek w województwie zachodniopomorskim został wybrany Dawid Kozdra z drużyny Szkól Agrotechnicznych w Sławnie. Również piłkarz tej drużyny, Dawid Mazur, został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem Turnieju eliminacyjnego.

Eliminacje odbyły się w środę, 4 czerwca 2014 r., przy wymarzonej, słonecznej pogodzie, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebiatowie. Do zawodów przystąpiło jednak tylko 6 drużyn, co spowodowało konieczność pewnych zmian organizacji zawodów.

W dwóch grupach zagrały po trzy drużyny. W grupie A zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące szkoły z Benic, Mieszkowic i Sławna. Grupę B stanowiły reprezentacje szkół z Połczyna Zdroju, Bonina i Wałcza. Do półfinału awansowały po dwie drużyny, byliśmy więc świadkami zaciętych pojedynków między zespołami ze Sławna i Wałcza (wynik: 4:2) oraz Bonina i Mieszkowic (wynik: 12:0).

W meczu o trzecie miejsce między drużynami z Wałcza i Mieszkowic padł wynik 12:3 na korzyść tych pierwszych.

Mecz finałowy między zespołami ze Sławna i Bonina zakończył się wynikiem 3:1.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że odbył się także mecz o piąte miejsce, między zespołami reprezentującymi szkoły z Benic i Połczyna Zdroju, w którym ta ostatnia drużyna zwyciężyła stosunkiem 8:0.