PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

CARYX CUP 2014 - eliminacje w Trzebiatowie

Autor: BASF Polska

Dodano: 06-06-2014 13:04

Drużyna Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie najlepsza w województwie zachodniopomorskim.Dobiegły końca rozgrywki eliminacyjne Turnieju CARYXŸ CUP 2014. Jako ostatnie w Trzebiatowie rywalizowały drużyny z Województwa Zachodniopomorskiego. Zwycięską drużyną okazał się zespół wystawiony przez Szkoły Agrotechniczne w Sławnie. Miejsce drugie i trzecie, premiowane grą w wielkim finale, zajęły odpowiednio drużyny reprezentujące Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Boninie oraz Zespół Szkół Nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu.

Na wyróżnienie zasłużył niewątpliwie także czwarty zespół zawodów, drużyna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Osadników Wojskowych w Mieszkowicach. Zawodniczka tej drużyny, Roksana Klag, strzelając w Turnieju 4 bramki otrzymała nagrodę specjalną.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek w województwie zachodniopomorskim został wybrany Dawid Kozdra z drużyny Szkól Agrotechnicznych w Sławnie. Również piłkarz tej drużyny, Dawid Mazur, został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem Turnieju eliminacyjnego.

Eliminacje odbyły się w środę, 4 czerwca 2014 r., przy wymarzonej, słonecznej pogodzie, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebiatowie. Do zawodów przystąpiło jednak tylko 6 drużyn, co spowodowało konieczność pewnych zmian organizacji zawodów.

W dwóch grupach zagrały po trzy drużyny. W grupie A zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące szkoły z Benic, Mieszkowic i Sławna. Grupę B stanowiły reprezentacje szkół z Połczyna Zdroju, Bonina i Wałcza. Do półfinału awansowały po dwie drużyny, byliśmy więc świadkami zaciętych pojedynków między zespołami ze Sławna i Wałcza (wynik: 4:2) oraz Bonina i Mieszkowic (wynik: 12:0).

W meczu o trzecie miejsce między drużynami z Wałcza i Mieszkowic padł wynik 12:3 na korzyść tych pierwszych.

Mecz finałowy między zespołami ze Sławna i Bonina zakończył się wynikiem 3:1.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że odbył się także mecz o piąte miejsce, między zespołami reprezentującymi szkoły z Benic i Połczyna Zdroju, w którym ta ostatnia drużyna zwyciężyła stosunkiem 8:0.

W sumie w eliminacjach Turnieju CARYXŸ CUP 2014 dla Województwa Zachodniopomorskiego rozegrano 11 spotkań, w których padło aż 89 bramek.

WIELKI FINAŁ
W ogólnopolskim finale Turnieju CARYXŸ CUP 2014, który odbędzie się 14 czerwca 2014 r., o godz. 10.00, na stadionie w Szamotułach, zmierzą się drużyny reprezentujące szkoły z:

  •  Bielic, Gronowa i Golubia-Dobrzynia (Województwo Kujawsko-pomorskie)
  •  Bojanowa, Liskowa i Marszewa (Województwo Wielkopolskie)
  •  Sławna, Bonina i Wałcza (Województwo Zachodniopomorskie)

Organizatorem Turnieju jest BASF Polska. Patronaty honorowe nad Turniejem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Anna Mieczkowska. Patronat medialny nad Turniejem CaryxŸ Cup 2014 objął miesięcznik „Farmer - Partner nowoczesnego rolnika" (www.farmer.pl).

Zapraszamy na strony www.caryxcup.pl oraz www.agro.basf.pl, gdzie systematycznie pojawiają się kolejne informacje, związane z przebiegiem Turnieju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!