Poznań Cup CSI3*-W to zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej rozgrywane w ramach eliminacji Pucharu Świata, w których startują najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy. To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w Europie Środkowej.

Tegoroczną Grand Prix CAVALIADA Poznań, wygrał Felix Hassmann na horse Gym's Balzaci. Konkurs ten zaliczany do Pucharu Świata, FEI Ranking oraz Cavaliada Tour Ranking 2014/2015. Niemiec przejechał bezbłędnie finałową rozgrywkę z czasem 36:48. Było to trzecie zwycięstwo Hassmana podczas tegorocznej Cavaliady, a drugie zwycięstwo Grand Prix na Cavaliadzie. Poznańska publiczność wyjątkowo mocno kibicowała Michałowi Kaźmierczakowi na Stakato, który w finałowym konkursie zajął drugie miejsce. Polak pojechał krótko, szybko i rozsądnie, z minimalnie dłuższym czasem. Trzecie miejsce zajął Belg Bert Prouve.

Po raz pierwszy w historii tej imprezy rozegrano Halowy Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Konkurs odbył się pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych i przyciągnął najlepszych zawodników tej konkurencji z Polski i zagranicy. Zwycięzcą konkursu został Paweł Warszawski na koniu HUZAR, hodowli Stadniny Koni Walewice.

Tradycyjnie już, ogromne emocje wśród publiczności wzbudził Halowy Puchar Polski w powożeniu zaprzęgami, który po raz kolejny, podobnie jak w roku ubiegłym, wygrał zawodnik SO Książ, najlepszy powożący w kraju - Bartłomiej Kwiatek.

Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowały także cykl zawodów CAVALIADA Future dla zawodników w wieku do 14 lat dosiadających kuców. Dla młodych adeptów jeździectwa udział w zawodach był pierwszym krokiem w karierze sportowej.

Z inicjatywy Agencji Nieruchomości Rolnych, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiego Związku Hodowców Koni zorganizowano Pawilon Polskiej Hodowli, który miał na celu podkreślenie jakości polskich koni, silnej obecności przemysłu konnego w polskiej rzeczywistości jak również promocję polskiej hodowli, szczególnie spółek należących do Agencji Nieruchomości Rolnych. Stadniny, nad którymi nadzór sprawuje Agencja Nieruchomości Rolnych zaprezentowały większość ras koni hodowanych w Polsce oraz różne sposoby ich użytkowania. Pawilon Polskiej Hodowli stał się miejscem chętnie odwiedzanym nie tylko przez sportowców, którzy przyjechali obejrzeć wysokiej klasy jeździectwo, ale również hodowców i sympatyków koni, dzieci, młodzież i dorosłych.