PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Cele zarządu Z. Ch. Police na nową kadencję

Stabilny rozwój spółki, dalsza integracja w ramach GK Azoty Tarnów i wykorzystanie wszystkich efektów synergii - to cele zarządu Zakładów Chemicznych Police na nową kadencję.Spółka będzie również kontynuować proces dywersyfikacji i zwiększania bezpieczeństwa dostaw surowców - poinformowano we wtorek w przesłanym komunikacie.

Decyzją Rady Nadzorczej spółki jej prezesem ponownie został Krzysztof Jałosiński, a wiceprezesem także ponownie Wojciech Naruć. Na stanowisko drugiego wiceprezesa Zarządu, wybieranego przez pracowników firmy, powołano Rafała Kuźmiczonka.

Jak podkreślono, decyzja Rady Nadzorczej jest m.in. konsekwencją dokonań zarządu w ub.r. roku. Zakłady odnotowały w 2011 r. zysk netto w wysokości 321 mln zł. To najwyższy zysk w historii spółki.

- W ciągu ostatniego roku udało się doprowadzić spółkę do dobrej kondycji finansowej i organizacyjnej (...) Nasze wejście do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów zwiększyło bezpieczeństwo działania Z.Ch. "Police" S.A. Uporządkowana została sytuacja finansowa spółki. Jestem przekonany, że w konsekwencji kolejnych lat mojej pracy Zakłady będą jeszcze bardziej innowacyjne, a ich pozycja na rynku umocni się - zaznaczył prezes Jałosiński.

Od września 2011 r. Police należą do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów. Do Zakładów Azotowych w Tarnowie trafiło 66 proc. akcji Polic. Pozostałe udziały Polic należą do Agencji Rozwoju Przemysłu (8,81 proc.), Skarbu Państwa (7,07 proc.) i innych akcjonariuszy (18,12 proc.).

Police są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 r. zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Dzięki sprzedaży ok. 50 proc. produkcji na rynkach zewnętrznych, zakłady są jednym z większych polskich eksporterów. Spółkę wyróżnia m.in. unikatowa w Polsce instalacja do produkcji bieli tytanowej.

W lipcu 2005 roku Zakłady Chemiczne Police zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zatrudnia ok. 2,4 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!