- Urząd i instytucje kultury będą bardziej dostępne dla mieszkańców, łatwiej będzie dojechać i zaparkować - powiedział Marian Buras, wójt gminy Morawica. W budynku oprócz urzędu gminy znajdować się będzie gminne centrum kultury oraz biblioteka publiczna.

Dwukondygnacyjny budynek, wraz z parkingiem podziemnym dla pracowników Centrum Samorządowego powstanie na działce o powierzchni 1 hektara przy drodze krajowej nr 73 Kielce - Tarnów, w jej skład wchodzi także park z XIX wieku wpisany na listę zabytków, który będzie zrewitalizowany. Zaplanowano także parking dla mieszkańców gminy.

Budowa Centrum Samorządowego w Morawicy będzie kosztowała 11 mln 890 tys. złotych. W większości będzie pokryta ze środków własnych gminy Morawica. Budynek ma zostać oddany do użytku w październiku 2013 roku. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma "Anna-Bud" z Bilczy koło Morawicy.

Gmina Morawica od trzech lat wydaje od 27 do 30 mln złotych na inwestycje. W ostatnim rankingu samorządów dziennika "Rzeczpospolita" zajęła w kategorii gmin wiejskich 6 miejsce w Polsce i 1 w województwie świętokrzyskim.

Gmina znajduje się w powiecie kieleckim. Liczy ponad 14,5 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!