PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Centrum Wodne nagrodzone

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wygrała konkurs Fundusze i Nauka w kategorii Infrastruktura szkolnictwa wyższego. Uczelnia otrzymała I nagrodę za projektNagrodzone Centrum Wodne to największy krajowy obiekt badawczy zajmujący się problematyką wody, który skupia20 laboratoriów z rożnych dziadzin. Jest to także poligon doświadczalny dla naukowców i studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Projekt finansowany jest między innymi ze środków Programu Operacyjnego „Infrastruktura i środowisko”. Łączna wartość całej inwestycji, wraz wyposażeniem laboratoriów sięgnęła 60 mln. złotych.

Na powierzchni 1,5 hektara powstał park wodny (model rzeki) oraz budynek badawczo-dydaktyczny. Model rzeki odzwierciedla naturalne środowisko rzeczne. Można tu zobaczyć w jaki sposób spiętrza się wodę oraz jakie rośliny rosną wzdłuż rzeki. Woda to światowy problem na najbliższe stulecia, dlatego będziemy badać i uczyć, w jaki sposób ją magazynować i ograniczać zużycie – mówi prof. dr hab. Alojzy Szymański, Rektor SGGW.

Źródło : SGGW/farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!