Co roku we wrześniu w Krasnymstawie (woj. lubelskie) odbywa się największa w Polsce impreza „piwna”, w której bierze udział ponad 50 tysięcy uczestników -miłośników piwa i dobrej zabawy. Impreza ma charakter trzydniowego festynu kulturalno-rozrywkowo-handlowego.

Chmielaki

Autor: Artur Sliz

Opis: Chmielaki w Krasnymstawie

W czasie trwania festynu odbywają się przeglądy twórczości ludowej, największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw, wybór najładniejszej karczmy piwnej, wybory Miss oraz tradycyjna Sesja Chmielarsko-Piwowarska, na której przyznawane są medale i odznaczenia dla najlepszych plantatorów chmielu. W części handlowej„Chmielaków” bierze udział większość polskich browarów, które wystawiają swoje stoiska sprzedażowo-promocyjne.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich obok siebie staną piwa z największych grup piwowarskich ( Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec i Carlsberg Okocim ) jak i piwa z średnich i mniejszych browarów. Do konkursu zgłoszono łącznie 56 piwa, które sklasyfikowano w XI kategoriach ( w ubiegłym roku było ich dziesięć ).

Oby nic nie zakłóciło miłej atmosfery a pogoda pozwoliła na spędzenie czasu przy piwie na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że właśnie takie imprezy lokalne będą pozytywnie wpływały na wizerunek polskiego piwosza a spożycie piwa, na jednego mieszkańca w roku, zbliży nas do czołówki europejskiej. Daleko nam jeszcze do monachijskiego Oktoberfest, ale wszystko zmierza we właściwą stronę.

więcej na stronie: Chmielaki

Podobał się artykuł? Podziel się!