PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Chmura fosforanów nie zagraża mieszkańcom Podkarpacia

Autor: PAP/bb

Dodano: 17-07-2007 20:56

Tagi:

Chmura fosforanów, która powstała w wyniku katastrofy kolejowej w okolicach Lwowa na Ukrainie, nie zagraża mieszkańcom Podkarpacia - poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, Krzysztof Rokosz."Służby wojewody podkarpackiego stale monitorują kierunek wiatru i analizują prognozy meteorologiczne. Prowadzone są też systematyczne odczyty ze stacji pomiaru czystości powietrza w Przemyślu i w Rzeszowie. Nie stwierdzono podwyższonej zawartości zanieczyszczeń w powietrzu" - powiedział Rokosz.

"Sytuacja jest też stale nadzorowana przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego" - dodał.

Rokosz, powołując się na rozmowę telefoniczną z polskimi służbami konsularnymi we Lwowie, podkreślił, że "nie ma informacji o tym, by w rejonie pożaru fosforu lub w obszarze skażonym chmurą fosforanów mogli się znaleźć Polacy".

"Nie ma również informacji o tym, by ktokolwiek z ludności cywilnej odniósł obrażenia w związku z wyciekiem i pożarem fosforu. Natomiast kilku ratowników ma poparzone drogi oddechowe" - mówił rzecznik wojewody podkarpackiego.

Sytuacja na Ukrainie wraca do normy. We wtorek wczesnym popołudniem został przywrócony ruch kolejowy na trasach Lwów - Kijów i Lwów - Terespol. W rejonie wypadku pociągi jeżdżą po jednym torze. Natomiast ruch kołowy odbywa się bez przeszkód i ograniczeń.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!