PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ciągnik zjeżdżał w pole i zajechał drogę

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 14-08-2018 10:10

Tagi:

Na drodze krajowej nr 55 pod Malborkiem (woj. pomorski) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z przyczepą i samochodu osobowego. Ucierpiała pasażerka auta.



Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Tragamin w gminie Malbork. Kierujący ursusem z przyczepą 20-letni rolnik nie upewnił się czy może skręcić w lewo, w polną drogę. Rozpoczął manewr i zajechał drogę samochodowi marki suzuki, który wcześniej zaczął go wyprzedzać.

58-letnia pasażerka suzuki doznał w wyniku zderzenia obrażeń. Pierwszej pomocy udzieli jej policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. Poszkodowana mieszkanka powiatu kwidzyńskiego została przewieziona do szpitala w Gdańsku.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Z powodu wypadku droga krajowa została zablokowana, potem przez 3 godziny ruch odbywał się wahadłowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (30)

  • misiek 2018-08-16 20:14:40
    sam wielokrotnie doswiadczylem takiego czegos ,
    sygnalizujac skret w lewo zostalem wyprzedzony i to z taka pretkoscia ze az
    strach pomyslec co by bylo gdyby doszlo do kolizji
    takze ja tu nie winie traktozysty
  • Artur 2018-08-16 09:40:20
    Ale jest też w kodeksie napisane że pojazd nie może wykonywać manewru wyprzedzania jeśli pojazd przed nim sygnalizuje manewr skręcania
    • Tym 2018-08-23 09:29:45
      Dotyczy to tylko skrzyżowań a nie drogi polnej.
  • Marco 2018-08-15 17:20:19
    Zmień tytuł kolego bo to jest śmieszne nie bende komentował bo szkoda mojego pisania.
  • M.G 2018-08-15 12:45:54
    Do Pana redaktora
    Masz pan prawo jazdy bo po tytule wyglonda ze masz ale na taczke
  • maniek 2018-08-15 04:26:05
    Ewidentnie wina kierujacego autem przerabiam taki temat na swojej skórze skręcajac w lewo z DK do swojej posesj sygnalizujes zamiar skretu osobuwka jedzie kilkanaście metów zamna kiedy zaczynam zjerzdzać do ośi jezdni ta mnie wyprzedza w tedy klakson naszczęście jeszcze nie było. kolizji
  • Stan 2018-08-15 01:37:56
    Winien traktorzysta,
    • Krzysiek 2018-08-15 08:33:24
      Z czego wynika ten wniosek.? Jeśli ta pani jechała już lewym pasem podczas gdy traktorzysta sygnalizowal manewr to owszem. Z doświadczenia wiem że kierowcy lekceważą pojazdy wolnobieżne często podczas wyprzedzania dokonują zmiany pasa na lewy tuż zza wyprzedzanego pojazdu. Jest to skrajnie głupie zwłaszcza gdy widoczność dla wyprzedzanego pojazdu jest ograniczona przez przyczepę czy inną maszyne.
    • M.G 2018-08-15 12:47:02
      Baran jesteś!!!
  • Łukadz 2018-08-14 23:18:46
    Kierunkowskaz nic nie znaczy ważniejsze i ona w niego wjechała czy on jej nie zauważył i w nią udeżył.jak walne czy juz zaczął manewr
    • Stan 2018-08-15 01:32:02
      Jedzie traktor za nim autobus i tak przez kilometr bo jaśnie pan traktorzysta nie wie po co są lusterka gdy w końcu autobus go wyprzedził jego kierowca montowka poutracal je i powiedział i tak z nich nie korzystasz więc są ci niepotrzebne
  • Farmer ze wsi 2018-08-14 17:34:54
    Wyjaśnianie wyjasnianiem jeśli nie będzie świadków wydarzenia winny może pozostać niewinnym. Nie negujmy kierowcy jednego czy drugiego bo skrecajacy powinien upewnić się czy może skręcić. Ale kierujący samochódem mógł poruszać się z taką prędkości jaka skutecznie uniemozlowola zauważenie manewru Lub też auto wyskoczyło z manewrem jak Filip z konopii. Z foto raczej wynika że kierujący ursusem był w trakcie skrętu a nie dopiero go rozpoczynal.
  • Leszek 2018-08-14 16:42:52
    Policja wyjaśnia , a redaktor już wie że zajechał
  • Darek 2018-08-14 16:07:57
    Kierowca samochodu tutaj zawiódł ponieważ ja sam miałem podobny wypadekito kierujący samochodem nie zwrócił uwagi na sygnalizacje skrętu ponieważ niektórzy zjeby tak robią a potem jak przyjebie w ciągnik to niby pokrzywdzeni powinni prawko zabrać kierowcy samochodu i na dodatek gumowanie zrobić. Bo w moim przypadku przyjebał tir w kombajn i też się zjeb (...) tłumaczył że mu drogę zajechałem a kierunek migał od 100metrow. Ale na sprawie wszystko wyszło i kupiłem sobie nowy:-)
    • Ing 2018-08-14 17:44:16
      Kierunkowskaz nie jest istotny, nawet jeśli ktoś łamie przepisy i wyprzedza cię na skrzyżowaniu i ładuje się w ciebie skrecajacego w lewo to bedzie twoja wina, w/g przepisów skrecajacy w lewo musi się upewnić że lewy pas jest wolny, no chyba że niemogles go zobaczyć po jechał szybko lub wyskoczył zza przyczepy