PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ciągniki jeździły na olej opałowy. Właściciel ma kłopoty

Inspektorzy łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego i Krajowej Administracji Skarbowej w jednym z gospodarstw pod Sieradzem ujawnili proceder wykorzystywania oleju opałowego jako paliwa do ciągników i innych pojazdów.



Celnicy i funkcjonariusze KAS złożyli niezapowiedzianą wizytę rolnikowi w powiecie sieradzkim, wobec którego mieli podejrzenia. Potwierdziły się one, gdy skontrolowali zbiornik paliwowy stojącego na posesji ciągnika i wykonali badania testowe. W baku znajdował się olej opałowy.

Podobnie było w przypadku 3 pozostałych traktorów i 4 innych pojazdów i maszyn na terenie gospodarstwa. W ich zbiornikach ujawniono łącznie niemal 1100 litrów oleju napędowego, używanego do celów napędowych. Oprócz tego w magazynie znaleziono 2 pojemniki z pozostałościami oleju opałowego, z instalacją do tankowania.

Wobec gospodarza wszczęto postępowanie skarbowe za naruszenie przepisów ustawy o podatku akcyzowym. Za wykorzystywanie oleju opałowego do napędzania pojazdów będzie musiał zapłacić akcyzę, powiększoną o karne sankcje. Oprócz tego, za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego grozi mu kara grzywny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (22)

  • Rolnik 2018-07-07 20:57:52
    I prawidłowo. Chciał być cwany i myślał, że inni muszą kupować drogie paliwo, a on nie. Teraz zapłaci więcej niż inni. I jeżeli zna podstawy matematyki to niech sobie teraz przeliczy, czy było warto.
  • Śpioch J. 2018-07-07 08:11:47
    Komuna wraca. Dzielni inspektorzy towarzysza Kaczyńskiego vel Stalin ruszyli do akcji.
  • Dfgg 2018-07-06 18:32:06
    A co sie czepiaja rolnika przeciesz spala olej opalowy na polu a nie na drodze. Wiec go utajony podatek drogowy w akcyzie nie powinien dotyczyc
  • Ert 2018-07-06 16:27:21
    A jak bede mial traktor na prad to tez bede mial klopoty bo na prad nie ma akcyzy
    • Łukasz 2018-07-08 16:19:46
      I tu się mylisz. Na energię elektryczną również nałożony jest podatek akcyzowy
  • Piotr 2018-07-04 12:39:53
    " 1100 litrów oleju napędowego, używanego do celów napędowych." a do jakich celów można użyć jeszcze oleju napędowego? chyba mała pomyłka w artykule
  • Richard 2018-07-04 10:54:34
    Przecież została nałożona akcyza przez Balcerowicza i Gilowska ze względu na wykorzystywanie oleju opałowego do transportu i w rolnictwie.Nigdy nie została cofnięta.Bandyci zlodziejskie Państwo!!!!!!!!!!
  • Rolnik 2018-07-04 07:00:24
    Lepiej opału nie lać bo więcej to spała praktykowałem to wiem
    • Ja 2018-07-04 16:23:37
      Więcej ci spala, bo masz w głowie myśl, że jedziesz na tańszym i sobie pozwalasz np na rozgrzanie silnika. Jak wlejesz drogie paliwo, to ciągnika nawet minutę nie zostawisz bez powodu na chodzie, bo w głowie świadomość, że to kosztuje. Tak więc żółtej palisz mniej, ale jest droższa i wychodzi na jedno, za to bez strachu.
    • artur 2018-07-06 22:42:03
      na opalowce robie w aucie 100 km wiecej niz na normalnej i silnik lepiej pracuje
    • Pacman 2018-07-08 16:24:37
      Kupiłeś chrzczone to i więcej spalal. Oryginalny nie ochrzczony opał jest lepszy niż badziew sprzedawany na stacjach
  • małygrek 2018-07-03 22:42:13
    To jest opresyjne, bandyckie państwo socjalistyczne. Z tym trzeba skończyć.
  • Welton 2018-07-03 21:07:03
    Znaleziono olej olej napędowy używany do celów napędowych ......- coś tu redaktor nie właściwie pisze
  • Jańcio 2018-07-03 17:24:26
    Wystarczy nie złożyć wniosku (lub złożyć, ale z bardzo niskim zużyciem) o zwrot akcyzy do urzędu gminy i już sami dajemy urzędowi znać, że coś jest nie tak. W kolejnym półroczu niech sytuacja się powtórzy i babka z urzędu gminy uprzejmie poinformuje o tym inny urząd, w efekcie tamci "mają podejrzenia" i przyjeżdżają je zweryfikować.