PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Co rząd zrobi z ASF?

Co rząd zrobi z ASF?

Wiemy już, co rząd zrobił z ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą. Ale co zrobi z ASF? Poseł Robert Telus wskazuje, że najważniejszym problemem do pilnego rozwiązania jest tragiczna sytuacja na rynku trzody.Rozwiązanie problemu ASF to nie odwołanie ministra – uważa poseł Robert Telus.

- Potrzeba szybkiego działania całego rządu – mówi poseł. – Odnoszę takie wrażenie, że chodziło o odwołanie ministra, a nie o przeciwdziałanie ASF.

Jak podkreśla poseł, wiadomo było od dawna, że minister Stanisław Kalemba jest nieskuteczny. Dlaczego wobec tego właśnie teraz postanowiono go odwołać? Teraz potrzeba szybkich działań całego rządu.

- W tym momencie, w tej tragedii, potrzebne jest rozwiązanie problemu związanego z ASF. Nawet najlepszy minister sam nic nie zrobi, potrzeba działań całego rządu – podkreśla Telus i nie chce w ogóle rozmawiać o następcy Kalemby, traktując to jako temat zastępczy. – Problemem jest tragiczna sytuacja na rynku trzody. W swoim oświadczeniu Kalemba podał, że Rada Ministrów nie pomogła w rozwiązaniu problemu ASF. Gdy rząd nie weźmie się za jego rozwiązanie, nikt go nie rozwiąże.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!