Obecnie w Agencji Rynku Rolnego trwa kontrola kancelarii premiera. Ma ona na celu sprawdzenie zasadności zarzutów, jakie pracownicy ARR postawili swojemu prezesowi w liście skierowanym do premiera Donalda Tuska. Wśród nich było bezprawne zasiadanie w radach nadzorczych trzech spółek, wykorzystywanie stanowiska do celów osobistych, zatrudnianie znajomych i mobbing. Wyniki kontroli miały być znane w ten poniedziałek.

Pytanie o Bogdana Twarowskiego padło podczas Konferencji na temat 38. Światowego Kongresu Rolników IFAP. Kongres odbędzie się w dniach 30 maja – 7 czerwca 2008 r. Będzie to jego premiera w Polsce. Tematem Kongresu będzie „Wspólna praca na rzecz opłacalnego i trwałego rozwoju”. Jack Wilkinson z IFAP podkreśla, że Kongres odbywa się w czasie, kiedy w sektorze gospodarstw rolnych widoczny jest rosnący optymizm. Według niego, wynika on z inwestycji w rolnictwie, opłacalności produkcji rolnej oraz promocji modelu gospodarstwa rodzinnego.

IFAP jest Światową Federacją Producentów Rolnych. Pod koniec kwietnia ubiegłego roku przyjęła ona zaproszenie Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych do goszczenia 38. Kongresu w Polsce. Tegoroczną edycję objęli patronatem premier Donald Tusk i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!