PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Czekają na ministra

Rolnicy z Bydgoszczy wznawiają protest. Dziś o 18 wyruszyli ze stacji paliw w Pawłówku pod Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, gdzie zamierzają poczekać na przyjazd ministra rolnictwa.- Żadne gospodarstwo nie dostało ani złotówki pomocy. Minister dużo obiecywał, ale nic z tego nie zrealizowano – mówi Józef Nowak, przewodniczący komitetu protestującego i przypomina niedawne postulaty: zmniejszenie wieku emerytalnego kobiet, odejście od propozycji „zazielenienia”, zwiększenie zwrotu za paliwo rolnicze, nie powiększanie obszarów wolnych od azotu, wyrównanie konkurencyjności rolników polskich i unijnych.

- Minister obiecywał na pomoc 140 mln zł. Tymczasem nie ma pomocy, nie ma nawet kredytów. Słyszymy tylko, że budżet jest pusty. Nikt nie dostał żadnych pieniędzy, a i nie dostanie – z pomocy de minimis nie skorzysta wiele gospodarstw, bo mają już wykorzystane trzyletnie limity.

Protestujący wysłali do ministra dwa listy z prośbą o spotkanie, do premiera wystosowali list otwarty.

Wszystko to na darmo – odpowiedzi nie ma.

- Na pierwszy list do ministra odpowiedziała pani Zwolińska, ale do niej nie pisaliśmy – Józef Nowak tłumaczy, że protestującym zależy na spotkaniu z ministrem Sawickim. Będą na niego czekać do skutku przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!